سلامت

آشنایی با رابطه مستقیم ذهن و بدن

مسلما همه ی ما از روابط مستقی ذهن و بدن اطلاع داریم. می دانیم که به دلیل این رابطه نزدیک ذهن و بدن گاهی اوقات مشکلات جسمانی ما از ذهن ما نشات می گیرد. در این مطلب از سایت مدل24 از رابط بین ذهن و بدن و روح بیشتر صحبت می کنیم. با ما در این مبحث جالب همراه باشید.

 

روابط بین ذهن و بدن

ذهن و بدن
وارهیدگی، با تغییراتی در اعماق فیزیولوژیکی بدن، همراه می باشد. در بحث ذهن و بدن بررسی این تغییرات پایه و سنگ بنای اصلی آموزشی درمان انواع بیماری ها می باشد. این مکانیسم ها بر پاسخ های سیستم عصبی و آنچه این پاسخ ها منعکس می نمایند و بدین ترتیب سیستم های انرژی را با احساسات فیزیکی ملموس تر مرتبط می سازند، مبتنی م یباشند. سیستم عصبی مانند پلی است، بین انرژی (کی) غیر قابل مشاهده و تظاهرات
یکی، انرژی قابل مشاهده نظیر استخوان ها، ماهیچه ها، بافت ها و خون می باشد. در بحث ذهن و بدن شایان ذکر است که سیستم عصبی همزمان با عمل به عنوان هادی، انچه را که در سیستم انرژی و تمامیت روح فرد وجود دارد، به حالت فیزیکی تبدیل می کند. بنابراین ساختار فیزیکی هر شخصں، نشان د هنده ی تمامیت روح، روان و عواطف هر فرد می باشد.

 

سیستم عصبی در ذهن و بدن

ذهن و بدن

سیستم عصبی هر فرد، یک بخش هوشیار دارد (سیستم عصبی ارادی) که از فرمان ها تبعیت می کند و نیز یک بخش ناهوشیار دارد. عصبی خودکار که به طور خودکار عمل می کند و تمامی فعالیت های اساسی بدن را بدون آگاهی فرد، اجرا و هماهنگ می کند. در بررسی سیستم دستگاه عصبی، اعمال شگفت انگیزی را در وجود انسان نشان می دهد که نتیجه ی مستقیم جهت گیری و فرایندهای طبیعت بوده و از طریق سیستم انرژی و عصبی هماهنگ می شوند. واکنش های شیمیایی به طور همزمان انجام می شود. در بحث ذهن و بدن بدانبد که ماده و انرژی به یکدیگر تبدیل می شوند. شکل بدن در سلامت کامل حفظ شده و فعالیت خود را ادامه می دهد و بازسازی و سلامتی این اعمال از توانایی تکنولوژی موجود، فراتر بوده، اصولاً در آزمایشگاههای علمی، چنین اعمالی قابل تکرار نمی باشد. به عنوان نمونه، فقط در کبد انسان، بیش از یکصد تبدیل و تبادل شیمیایی و انرژی از قبیل تصفیه و خنثی سازی سموم مضر، به طور همزمان انجام می گیرد. مثالی دیگر از اعمال حیرت انگیز بدن یک زن، پس از زایمان، تولید شیر است. در این اعمال، غذادر دستگاه گوارش، هضم و جذب می شود و به سلول های قرمز و سفید و پلاسما تبدیل می گردد و در سرتاسر بدن چرخیده و به سلولها و کلیه اندامهای بدن، انرژی داده و احیاء می نماید و در بافت های پستان مادر پدیده های در بدن انسان نتیجه ی فعالیت انرژی و سیستمهای هدایت کننده بوده که به طور طبیعی و بدون تفکر و کوشش آگاهانه کلیه اعمال اتفاق می افتد.

 

سیستم پاراسمپاتیک و ارتوسمپاتیک و حواسی در ذهن و بدن

ذهن و بدن

شاخه ی ارتو سمپاتیک، سیستم عصبی خودکار بیشتر با تجربیات و رفتارهای تنش زا مرتبط می باشد. اگر تحریکی شدید یا بیش از حد وارد شود، بدن بسته شده، شروع به مقاومت می کند. این مقاومت، پیش از آن که پیشگیری از بیماری باشد، ایستایشی در برابر تغییر و سازگاری است و به بروز بیماری می انجامد. اما فعالیت سیستم پاراسمپاتیک با آرامش بخشیدن به فرد، بدن انسان را شکوفا و انرژی را به جریان می اندازد که به حالتی که به تطابق و سازگاری منتهی می شود. فعالیت سیستمهای پارا و ارتو سمپاتیک مثالی مناسب برای درک اصول عملی انرژی است: اعصاب پاراسمپاتیک بیشتر نیروی اسمانی را که به سوی پایین و داخل حرکت می کنند، دریافت می دارند و با ایجاد اثر متقابل، بدن را باز و وارهیده می نمایند. از سوی دیگر، اعصاب ارتو سمپاتیک با جذب نیروی زمینی که به سوی بالا و خارج حرکت می کند، سبب میشود که بدن سفت و بسته شده، در وضعیت دفاعی قرار بگیرد، مطالعه ی ساختمان و عمل شاخه های عصبی چگونگی عمل و ساختمان بدن را در ارتباط با محیط قابل درک می نماید.

 

منبع: http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن