سلامتمتفرقه

استفاده از ضمیر ناخودآگاه در بهبود اضطراب امتحان و افسردگی

موارد استفاده از این ضمیر ناخودآگاه بسیار زیاد است. در زیر فقط به تعدادی از آنها که بیشتر مورد نیاز می باشد همراه با طرز استفاده از این ضمیر آمده است. در سایر موارد شما می توانید همانند موارد زیر و بر اساس اطلاعاتی که دربارهٔ نحوه کار این ضمیر بدست آورده اید عمل کنید.ما در مجله اینترنتی مدل 24 در مورد استفاده از ضمیر ناخودآگاه در بهبود اضطراب امتحان و افسردگی بیشتر توضیح خواهیم داد.

تمرینات لازم برای القا در ضمیر ناخودآگاه

 

ضمیر ناخودآگاه

بهبود تمرکز حواس:

1. تفکر مثبت

2. تنفس عمیق

3. آرامش کامل

4. حدود ۳ دقیقه خود تان را طوری تجسم کنید که دارید کتاب مشکلی را با تمرکز کامل می خوانید و براحتی همه مطالب آنرا درک می کنید. آفرین بر خودم. چقدر تمرکز حواسم بهبود یافته است.

5. زمان تمرین – شب قبل از خواب و صبح بعد از بیدار شدن بهترین زمان ها برای انجام تمرین می باشند.

۶. مدت تمرین – حداقل به مدت یک ماه

تقویت حافظه

1. تفکر مثبت

2. تنفس عمیق

3. آرامش کامل

4. حدود ۳ دقیقه خودتان را طوری تجسم کنید که هر مطلبی را یکبار می خوانید یا می شنوید براحتی و بدون هیچگونه اشکالی در حافظه خود ثبت می کنید و حافظه شما بطور شگفت انگیزی در یادگیری، بخاطر سپاری و یادآوری مطالب به شما کمک می کند. به به چه حافظه قوی و نیرومندی دارم.

۵ – زمان تمرین – شب قبل از خواب و صبح بعد از بیدار شدن.

۶ – مدت تمرین – حداقل بمدت یک ماه!

 

ضمیر ناخودآگاه

آمادگی برای امتحانات

1. تفکر مثبت

2. تنفس عمیق

3. آرامش کامل

4. فرضاً اگر امتحان فیزیک در تاریخ 2/10/96 رأس ساعت ۸ صبح برگزار می گردد. باید بصورت زیر در ضمیر ناخودآگاه القاء کنید: ساعت ۸ صبح تاریخ  را 2/10/96 تجسم کنید که سر جلسه امتحان فیزیک بر روی صندلی مورد نظر نشسته اید و تمامی سئوالات مربوط به درس فیزیک را بدون کوچکترین تأمل و اشتباهی پاسخ می دهید. آفرین بر من، براحتی سئوالات را پاسخ می دهم.

۵. زمان تمرین – فقط شب ها قبل از خواب کافیست.

۶. مدت تمرین – بسته به نوع امتحان دارد. ولی بطور معمول ۲-۳ شب قبل از تاریخ امتحان کافیست.

آمادگی برای کنکور مشابه قبلی است ولی عمل تلقین بخود باید بمدت ۲ هفته انجام گیرد.

غلبه بر اضطراب هنگام برگزاری کنکور

 

1. تفکر مثبت

2. تنفس عمیق

3. آرامش کامل

4.خودتان را طوری تجسم کنید که با خونسردی کامل سر جلسه امتحان کنکور نشسته اید و با آرامش کامل و بدرستی به سئوالات پاسخ می دهید.

5. زمان تمرین – فقط شب ها و صبح روز برگزاری امتحان

6.مدت تمرین – حدود دو ماه

ضمیر ناخودآگاه

 

درمان افسردگى با القا بر ضمیر ناخودآگاه

1. تنفس عمیق

2. آرامش کامل

3. کافیست هر روز به محض بیدار شدن و بعد از انجام مراحل بالا، لبخندی زده و چند لحظه خودتان را طوری تجسم کنید که تمام آن روز را شاد و خندان هستید و براحتی و با شادابی کامل کارهای روزانه را انجام می دهید و با لبخند و چهره شاد توجه همه را بسوی خود جلب می کنید سپس از بستر خویش برخیزید. راستی زندگی کردن با لبخند و شادی و امید چقدر زیبا و لذت بخش است.

4. زمان تمرین – فقط صبح ها کافیست

5. مدت تمرین – تا درمان افسردگی – اگر واقعاً بخواهید که افسردگی خود را درمان نمائید و همیشه شاد و سرحال باشید و اگر تمرینات را بدرستی و با تفکر کاملاً مثبت انجام بدهید در مدت بسیار کوتاهی به نتیجه اعجاز انگیزی خواهید رسید. و مطمئناً با چند جلسه تمرین، افسردگی شما بطور کامل برطرف می گردد.

 

ضمیر ناخودآگاه

مهمترین نکته در استفاده از ضمیر ناخودآگاه اینست که خود فرد واقعاً و به اصطلاح از ته دل بخواهد رفتار خودش را تغییر دهد و اینکه بخواهد بهتر از گذشته باشد اگر واقعاً این بهتر از گذشته شدن (از هر جهتی خواه تقویت حافظه، خواه درمان افسردگی، خواه قبولی در کنکور و…) برای وی مهم باشد و از یک طرف قبول داشته باشد که شایسته موفقیت و داشتن آینده ای بهتر است و از طرف دیگر تفکر کاملاً مثبتی داشته باشد مبنی بر اینکه می تواند خودش (به تنهایی نه فرد دیگری) زندگی خودش را از هر جهتی بهتر نماید، آن وقت استفاده از ضمیر ناخودآگاه و تمرینات خودالقائی معجزه آری معجزه خواهد کرد.

ولی اگر تفکر منفی نسبت به خود و آینده خود داشته باشد حتی اگر چند سال هم عمل تلقین بخود را انجام دهد کوچکترین تأثیری نخواهد داشت.

هر فردی می تواند زندگی خویش را در هر جهتی تغییر دهد و داشتن آینده خوب یا بد بستگی به خود فرد دارد که در کدام جهت فکر و عمل کند، اکنون شما با عملکرد تفکرات (چه مثبت و چه منفی) بطور کامل آشنا شده اید و باید تصمیم بگیرید که درباره آینده خود چگونه فکر کنید و چه مسیری را برگزینید؟ حال شما را بر سر این دو راهی راه کرده و دیگر خود باید راه مورد علاقه را انتخاب نمائید ولی مطمئن باشید، هر فکر و مسیری را که انتخاب کنید در همان جهت پیش خواهید رفت.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن