سلامت

توصیه های درمانی از خواص هلو

میوه هلو یکی از میوه هایی است که زادگاه آن ایران است و مردم از نقاط دیگر جهان آمده اند و در قدیم این میوه را به کشورهای خودشان برده اند. خواص هلو از دیرباز بر اطبا قدیمی آشکار بوده است و نسخه های بسیاری نیز در مورد خواص هلو نوشته شده است که امروزه نیز کاربرد دارند.با ما در این مطلب از سایت مدل24 همراه باشید تا با خواص هلو بیشتر آشنا بشوید.

 

توصیه هایی از خواص هلو

خواص هلو

اگر از تحریکات پوستی رنج می برید بهتر است یک مشت برگ تازهٔ درخت هلو را بچینید و ریزریز کنید و بعد آن را به صورت ضماد روی جوش های چرکی صورت، بدن و یا هر نوع تحریکات دیگر پوستی بگذارید، ورم و خارش پوست بزودی درمان می شود.پانزده تا سی گرم پوست خشک شاخه های درخت هلو را در یک لیتر شیر یک هفته بخیسانید، بعد آن را صاف کرده و در طول روز یک یا دو لیوان از آن را بنوشید، نوشیدن شیر پوست شاخهٔ هلو تب را قطع کرده و به کلی درمان می کند.

 

درمان ورم چرکی کلیه از خواص هلو است

خواص هلو

دم کردهٔ گل یا برگ درخت هلو بحران های نفریت را تسکین می دهد. برای تهیه دم کردهٔ آن باید پانزده تا سی گرم گلهای خشک، یا دو تا سه گرم گلهای تازه و یا پنجاه تا شصت گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب خیلی جوش دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و با شکر یا عسل شیرین سازید و هر روز دو تا سه فنجان از آن را در فاصلهٔ غذاها بنوشید. پیشنهاد ما به شما این است که این روش را حتما امتحان کنید .

 

درمان اختلالات کلیه و مثانه از بارزترین خواص هلو

خواص هلو

دم کردهٔ گل و برگ درخت هلو به ترتیبی که طرز تهیه و مقدار مصرف آن را در مورد نفریت (ورم چرکی کلیه) شرح دادیم، چون خاصیت ادرارآور دارد، در مواردی که دچار سنگ کلیه و درد مثانه شده اید نیز مصرف کنید تا نتایج مفید آن را ببینید.

 

یکی از خواص هلو دوای دفع کرم استخواص هلو

شربت گل هلو کرم کش ممتازی است و کسانی که دچار انواع کرم هستند اگر این شربت را چند روز میل کنند بکلی از مزاحمت آن خلاص خواهند شد. طرز تهیه و مقدار مصرف گل هلو برای دفع کرم به شرح زیر است: پنجاه گرم گل خشک هلو را در نیم لیتر آب جوش ده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و هم وزن آن شکر یا عسل به آن اضافه کنید و ظرف محتوای آن را در دیگ بن ماری بگذارید تا بجوشد و به صورت شربت غلیظی درآید و هر روز یک یا دو قاشق سوپخوری از این شربت را میل کنید.بن ماری ظرفی است که در دیگی پر از آب جوش است قرار می دهند و دیگ را روی آتش می گذارند تا به این وسیله محتوای ظرف دوم که در دیگ آب جوش است مستقیماً حرارت نبیند.

در باب خواص هلو بد نیست حکایتی از قدیم برای شما بگوییم. روزی باغبان لوئی هیجدهم، کوچکترین پسرش را مأمور کرد تا دو هلوی آبدار و رسیده ای را که تازه چیده بود به لوئی هیجدهم که در باغ گردش می کرد تقدیم کند. پسر بچه جوان دو هلو را به قدری خوب و با احترام به لوئی هیجدهم تقدیم کرد که پادشاه فرانسه از این آداب دانی پسر باغبان خوشش آمد و به او گفت یکی را من می خورم و دیگری را تو همین جا با من بخور، پسربچهٔ باغبان بلافاصله از جیب لباسش چاقویی درآورد و خواست هلو را پوست بکند تا بخورد. لوئی هیجدهم به او گفت: بیچاره مگر نمیدانی که کسی هلو را برای خوردنش پوست نمی کند. پسربچه خیلی طبیعی جواب داد: اعلیحضرتا! می دانم ولی چون موقع آوردن هلو با عجله می دویدم آنها از دست من روی پهن اسبها افتاد و آلوده شد؟ تاریخ نمیگوید که لوئی هیجدهم وقتی این موضوع را شنید چاقوی پسر باغبان را گرفت و خود او هم هلو را پوست کند و خورد یا نه؟

 

منبع:http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن