سلامت

خواص فندق و نسخه هایی برای درمان بیماریها

پلین ویرژیل، از کسانی هستند که در کتابهای تاریخی خود درخت فندق  و خواص فندق را شرح داده اند. دیوسکورید، طبیب نرون امپراتور روم که در قرن اول میلادی زندگی می کرد دربارهٔ فندق این طور می نویسد: «فندق به سختی از گلوپایین میرود و برای معده بد است، ولی شیرهٔ فندق دوای خوبی برای سرفه است.»

 

 

خواص فندق که از دیرباز شناخته شده است

خواص فندق

سنت هیلد گراد که در سالهای ۱۰۹۸ برای رفع ناتوانی جنسی نسخه می داد. در قرن شانزدهم ماتيول  دربارهٔ فندق این طور می نویسد: «بعضی فندقها به قدری خوشمزه هستند که آدم مثل پسته آن را میخورد، ولی فندق وقتی زیاد خورده شود صفرا را زیاد کرده و موجب اسهال می شود.» ولی یک چیز تردیدناپذیر است و آن این است که اگر فندق را بسوزانند و خاکستر آن را با پیه خرس مخلوط کنند و به سرهای طاس بمالند کچلها را مودار خواهد کرد!

خواص فندق در چند کلام فندق خیلی مغذی است و معالجهٔ غذایی با آن برای درمان قولنج کلیوی تجویز شده است.خاصیت دیگر غذایی فندق این است که فشار خون را  بالا میبرد و عامل رفع کم خونی و درمان مرضی زردی دختران می شود. پوست فندق دارای مواد قبض کننده است و در مورد معالجهٔ بیماریهایی چون بواسیر، واریس، فلبیت و قاعدگی های نامرتب مصرف می شود. گلهای نر فندق که به شکل آویز در می آید و همچنین گلهای ماده که میوهٔ فندق از آن پیدا می شود خاصیت تسکین دهنده و خواب آور دارند.

 

 

نسخه هایی از خواص فندق

خواص فندق

معالجهٔ اسهال با فندق چهل تا پنجاه گرم گلهای نر درخت فندق را که به شکل آویز و خوشه در می آیند تازه یا خشک در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد بعد آن را صاف کرده و شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید این دم کرده داروی مؤثری برای درمان اسهال است.

 

 

معالجهٔ تب، گریپ و سینه پهلو از خواص فندق

خواص فندق

 

در موقع تب، گریپ، سرماخوردگی معمولی و یا سینه پهلو به این نسخه عمل کنید: چهل تا پنجاه گرم پوست یا برگ درخت فندق را که خشک شده باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد آن را در صافی بریزید و صاف کرده و با شکر شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج دفعه و هر دفعه نیم فنجان از آن را بنوشید.

 

 

درمان چاقی با گلهای نر فندق از مهمترین خواص فندق

خواص فندق

چهل تا پنجاه گرم گلهای نر فندق را که به شکل آویز و خوشه در می آید تازه یا خشک در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد و ده دقیقه دم بکشد، بعد آن را صاف کنید و با شکر شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را جوشاندهٔ گل فندق به ترتیبی که در بالا شرح دادیم برای اشخاصی که دچار چاقی مفرط شده اند فوق العاده مفید است، و اگر مرتب به مصرف آن ادامه دهند و از پیاده روی غفلت نکنند و در مصرف مواد قندی، چربی و نشاستهای تا حد امکان امساک کنند خود را از بار سنگینی که دایماً با خود دارند. ازاد خواهند دید.

 

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن