سلامت

داروخانه خانگی برای درمان تورم

برای همه ی ما پیش آمده که بر اثر ضربه و عوامل دیگر قسمتی از بدنمان دچار تورم و کبودی شود. با ما در این مطلب از سایت مدل24 همراه باشید تا روش های طبیعی و خانگی درمان تورم را فرا گیرید.

 

درمان تورم با طبیعی ترین روش ها

درمان تورم

آلوئوورا : ساکنان جزایر هند غربی ژل موجود در برگهای صبر زرد را برای درمان تورم ناشی از احتباس آب مصرف می کنند. افراد بومی باهاما حتی عصارهٔ گیاه را به همین منظور می خورند. در هند غربی برگهای پاره شده را گرم کرده و ژل گرم شده را روی نواحی کبودشده و متورم می گذارند. صبر زرد حاوی آنزیمی (برادیکینیناز) است که التهاب و درد را کم می کند و به درمان تورم کمک میکند. همجنین لاکتات منیزیم دارد که ماده ای ضد حساسیت است، به همین دلیل گیاه می تواند خارش همان تورم را هم کم کند.

 

 درمان تورم با آرنیکا (همیشه بهار کوهی)

درمان تورم

آرنیکا گیاه مورد علاقه پزشکان هومئوپاتی برای درمان تورم ناشی از آسیب های ورزشی است. مقادیر زیادتر آرنیکا – بیش از آنچه پزشکان هومئوپاتی توصیه می کنند – مورد تأیید کمیسیون نل که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، قرار گرفته است. این ها مصرف جلدی گل های آرنیکا را برای درمان فوری احتباس آب، کبودی، دررفتگی، کشیدگی ماهیچه ها، و گرفتاری های مفصلی نیز تأیید می کنند. کمیسیون E چای حاصل از دو قاشق مرباخوری خشک کردهٔ گیاه را در یک فنجان آب جوش برای شستشوی ناحیهٔ متورم توصیه می کند. همچنین می توانید از رقیق شدهٔ تنتور (یک قسمت تنتور در سه تا ده قسمت آب) برای کمپرس استفاده کنید تا به درمان تورم کمک کند.

 

پنجهٔ گربه مفید در درمان تورم

درمان تورم

دلیل خوبی برای استفادهٔ روزافزون این گیاه آمازونی در جاهای دیگر وجود دارد. دو محقق گزارشی برای محققان فرستادند و در آن چندین ترکیب (گلیکوزیدهای اسید کینووپک) را توضیح دادند که خاصیت ضدالتهابی عمومی دارند. آنها اظهار کرده بودند که عصارهٔ گیاه پنجهٔ گربه از داوری استاندارد غیراستروئیدی تسکین دهندهٔ التهاب به نام ایند و متاسین مؤثرتر بوده است. تجربیات خود من با پنجهٔ گربه هم نتایج مثبتی داشته است، ولی شما هم باید خودتان آن را آزمایش کنید.

 

 گل قاصد موثر در درمان تورم

این گیاه هم بکندر قوی است که می تواند مایعات ایجاد کننده تورم را از بدن دفع کند. می توانید ریشه، گل، و برگ تازهٔ گیاه را بخورید یا با آنها چای درست کنید و در آن لاکتات منیزیم دارد که ماده ای ضد حساسیت است، به همین دلیلی گیاه می تواند خارش همراه  تورم را نیز درمان کند. ،

 

 

گل نسترن  مفید در درمان تورم

درمان تورم

این گیاه به عنوان داروی درمان تورم در فهرست کتاب های مرجع دارویی چینی قرار دارد. می توانید با دو تا قاشق مرباخوری خشک کردهٔ گیاه در یک فنجان آب جوش چای درست کنید . گیاه دو دندان. این گیاهی متعلق به همان خانوادهٔ بابونهٔ گاوی است. دو دندان در کشور تایوان دارویی عامیانه برای درمان همه نوع بیماری، از آنفلوانزا گرفته تا هپاتیت است. در یک مطالعه بر روی حیوانات آزمایشگاهی، دانشمندان تایوانی نشان دادند که این گیاه اثر ضد التهابی و ضد تورمی دارد.

 

منبع : http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن