سلامت

درمانهای خانگی برای آب سیاه چشم

آب سیاه چشم یکی از علل شایع کوری است که معمولا بعد از ۴۰ سالگی بروز کرده و شیوع آن با بالا رفتن سن بیشتر می شود. حدود ۳ درصد امریکایی های بالای ۶۵ سال به آن مبتلا هستند – یعنی حدود دو میلیون نفر، که حدود ۶۰,۰۰۰ نفر آنها تقریبا کور هستند. بدلیل اهمیت آب سیاه چشم تحقیقات فراوانی توسط محققان انجام شده و در این بین گیاه رمانگرها نیز بیکار ننشسته اند و بسیاری از گیاهان مفید در پیشگیری و درمان آب سیاه چشم را ارائه کرده اند.

آب سیاه چشم

آب سیاه چشم
آب سیاه به گروهی از بیماری های چشم گفته می شود که در آنها، فشار مایع درون چشم در اثر اختلال در تخلیه طبیعی مایع بالا می رود که این افزایش فشار عصب بینایی را آسیب رسانده و ایجاد نقاط کور در میدان دید بیمار می کند. علاوه بر پیدایش نقاط کور، علائم آب سیاه چشم عبارتند از تاری دیدی، از بین رفتن دید محیطی، دیدن هاله به دور نور چراغ، و درد و قرمزی چشم. اگر آب سیاه به موقع تشخیص داده شود، کنترل آن آسان است. کوری فقط وقتی رخ می دهد که بیماری نادیده گرفته شده و درمان نشود. حدود ۵۰۰٬۰۰۰ امریکایی به آب سیاه چشم تشخیص داده نشده مبتلا هستند.

آب سیاه چشم یک بیماری جدی است، و هرکسی، مخصوصا کسانی که سابقه خانوادگی این بیماری را دارند، باید به طور مرتب فشار داخل چشمشان اندازه گرفته شود. هر فرد مبتلا به آب سیاه باید زیر نظر پزشک باشد. علت این بیماری هنوز معلوم نشده است، ولی ظاهرااستعداد ابتلا به آن ارثی است. پزشکان معمولا آب سیاه را با داروهای پایین آورنده فشار درون چشم درمان می کنند، که برخی از آنها منشأ گیاهی دارند. در برخی افراد، مجاری تخلیه مایع با عمل جراحی باز می شود.

درمان آب سیاه چشم با گیاهان طبیعی

آب سیاه چشمگیاهانی هستند که در درمان آب سیاه چشم مؤثرند. جابوراندی: یکی از داروهای استاندارد آب سیاه چشم به اسم پیلوکارپین از درخت گرمسیری امریکای جنوبی به نام جابوراندی گرفته می شود. مدت ها پیش از ورود اسپانیایی ها به آمریکای جنوبی در پزشکی سنتی آنها کاربرد داشت گویا اسپانیایی ها خیلی زود به  ارزش جابو راندی پی بردند. از همان اواسط قرن هفدهم،گیاه درمانگرهای اسپانیایی جابو راندی را در درمان بیماری های چشم به کار می بردند. بعد، در سال ۱۸۷۵ برای نخستین بار پیلوکارپین از آن استخراج شد. در سال ۱۹۳۰ پیلوکارپین صناعی تهیه گردید.

چون پیلوکارپین فشار درون چشم را کاهش م یدهد، اغلب به شکل قطره چشمی برای درمان انواع آب سیاه تجویز می شود. یک بار مصرف آن در کمتر از ۱۵ دقیقه تأثیر کرده و تا ۲۴ ساعت اثر آن باقی می ماند. امروزه مبتلایان به آب سیاه از نوع صناعی پیلوکارپین استفاده می کنند، ولی داروی استاندارد آن مشتق گیاهی است.

 

میوه ها و سبزیجات دارای ویتامین C موثر در آب سیاه چشم

آب سیاه چشممطالعات مختلف نشان داده اند که ویتامین C فشار درون چشم را کاهش می دهد. منابع غنی این ویتامین فلفل سبز، بروکولی، کلم، مرکبات، کلم فندقی، گواوا، کلم پیچ، جعفری، و توت فرنگی است. متخصصان تغذیه و طبیعت درمانگرها مصرف روزانه ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ میلی گرم ویتامین C را توصیه می کنند. چون مقدار ۱۲۰۰ میلی گرم این ویتامین می تواند در برخی افراد ایجاد اسهال کند، من مصرف مقدار کم آن را پیشنهاد میکنم. اگر می خواهید بیشتر بخورید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. من اگر دچار آب سیاه چشم شوم، حتمأ مکمل ویتامین C می خورم.

تاثیر حسن یوسف در آب سیاه چشم

آب سیاه چشمهمراهان عزیز مدل24: این گیاه حاوی ترکیبی به نام فورسکولین است که فشار درون چشم را پایین می آورد و تحقیقات نشان داده است که فورسکولین تحت عنوان قطره چشمی کمتر از  یک ساعت فشار درون چشم را پایین می آورد و بعد از 2 ساعت به اوج خود رسیده و تا 5 ساعت اثر خود را حفظ می کند. این گیاهی نیست که بخواهید سر خود مصرف کنید اما اگر به دلیل آب سیاه چشم از فورسکولین استفاده می کنید شاید دانستن اینکه منشا گیاهی دارد بیشتر احساس رضایت کنید.

مرزنگوش مفید در درمان آب سیاه چشم

آب سیاه چشمهیچ یک از نوشته های پزشکی تأکید زیادی بر پیشگیری از آب سیاه ندارند. بنابراین، اگر آب سیاه در خانواده شما زیاد است، شاید این موضوع برایتان جالب باشد. طبیعت د رمانگرها خوردن زیاد خوراکی های دارای مواد ضداکسایش را برای پیشگیری از آب سیاه توصیه می کنند. ضداکسایش ها موادی هستند که مولکول های بسیار  واکنش پذیر اکسیژن (بنیانهای آزاد) را که ظاهرا در پیدایش آب سیاه نقش دارند خنثی می کنند.

تحقیقات برخی گیاه درمانگرها بر روی ۶۰ گیاه نعناعی نشان میدهد که مرزن گوش از غنی ترین منابع ضد اکسایش هاست. و چون در باغچهب سیاری از افراد می روید، مرزنگوش تازه جزء ثابت چای ضداکسایش خیلی ها نیز هست. با یک یا دو قاشق مرباخوری خشک کرده مرزن گوش در یک فنجان آب جوش چای درست کنید. اگر ضداکسایش بیشتری می خواهید، کمی نعناع فلفلی یا اکلیل کوهی هم به آن اضافه کنید.

برای درمان آب سیاه چشم گیاه بنفشه را امتحان کنید

آب سیاه چشمبنفشه ترکیبی به نام روتین دارد که طبیعت درمانگرها آن را برای درمان آب سیاه تجویز می کنند. بر اساس بانک اطلاعاتی گیاه درمانگرها، گل های بنفشه وحشی تا ۲۳ درصد وزن خشک خود روتین دارند. وقتی روتین همراه با داروهای استاندارد مصرف شود، در پایین آوردن بیشتر فشار درون چشم همکاری می کند. طبیعت درمانگرها مصرف سه بار در روز ۲۰ میلی گرم روتین را پیشنهاد می کنند. من حساب کرده ام که یک گل خوراکی بنفشه حدود ۲۰ میلی گرم روتین دارد. خوردن کمی بنفشه بی خطر است، ولی اضافه کردن آن به سالاد بسیار عالی است. روتین در گل تلخبیان، انواع بنفشه، اوکالیپتوس، و برگ توت هم موجود است. من کمی بنفشه روی دسر میوه خودم می پاشم. همچنین با ریختن کمی بنفشه و کمی برگ اوکالیپتوس در آب میوه، نوشیدنی مخصوص درست میکنم.

 

سیاه گیله موثر در درمان آب سیاه چشم

آب سیاه چشماین گیاه به طور سنتی برای همه بیماری های چشم، از جمله آب سیاه، توصیه می شده است. معلوم شده است که سیاه گیله حاوی ترکیباتی به نام آنتوسیانوزیدهاست که تجزیه شدن ویتامین C را به تأخیر می اندازد در نتیجه، به آن کمک می کنند تا کار خود را در حفاظت از چشم ها بهتر انجام دهد. جوزف پیزورنو، رئیس دانشگاه باستیر در سیاتل، و مایکل موری طبیعت د رمانگر، و نویسندگان همکار کتاب درسی پزشکی طبیعی، هر دو خوردن سیاه گیله را برای پیشگیری و درمان آب سیاه توصیه کرده اند. کسانی که معتقد به نوشیدن آبمیوه برای پیشگیری از بیماری های چشمی هستند، مخلوط انواع سیاه گیله و قره قاط را که غنی از آنتوسیانوزیدها هستند توصیه می کنند.

منبع: http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن