سلامت

درمان زگیل با میوه انجیر امکان پذیر است

عارضه زگیل برای خیلی از ما اتفاق افتاده.زگیل یا بر روی دست و پا پدیدار می شود یا زگیل ناحیه تناسلی است که در این مطلب از سایت مدل24 ما بیشتر در ربطه با درمان زگیل معمولی برای شما صحبت می کنیم. اگر این عارضه شما را اذیت می کند و سالهاست که با زگیل درگیر هستید متن زیر را مطالع کنید.

 

 

درمان زگیل با گیاهان

درمان زگیل

در این بخش ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از ده ها ماده ی شیمیایی برای درمان زگیل خود از راه های سنتی و گیاهان برای این منظور استفاده کنید. در زیر نام و توضیحات مصرف چند گیاه به منظور درمان زگیل آمده است.

 

 

درمان زگیل با انجیر فراموش نشود

درمان زگیل

انجیر دارای آنزیمی تجزیه کنندهٔ پروتئین به نام فیسین است. در بسیاری فرهنگ ها، مردم گونه های مختلف انجیر را برای درمان زگیل مصرف می کنند. گفته میشود شیرابهٔ سفیدی که از میوه و ساقهٔ انجیر خارج می شود، می تواند میخچه و زگیل را از بین ببرد. (این درمان از زمان حضرت سلیمان مرسوم بوده است.) اگر شما هم میخواهید این درمان باستانی را انجام دهید، به مدت پنج تا هفت روز هر روز یک بار شیرهٔ انجیر را روی زگیل بمالید.

 

 

درمان زگیل با استبرق موثر است

درمان زگیل

بسیاری افراد در جاهای مختلف مصرف شیرابهٔ سفید گیاه استبرق را برای درمان زگیل توصیه می کنند. پیشنهاد می شود کمی از آن را روزی چند بار روی زگیل بمالید باید گفت که در بیش از نیمی از درمانهای سنتی زگیل از شیرابه های سفید، سبز، نارنجی، قرمز، یا زرد صمغ گیاهان استفاده میشود. بسیاری از این صمغ ها آنزیم های تجزیه کنندهٔ پروتئین دارند. این آنزیمها می توانند زگیل را نرم کرده و شاید حتی از پیشرفت ویروس جلوگیری کنند.

 

 

درمان زگیل با آناناس را امتحان کنید

درمان زگیل

این هم گیاهی دیگر غنی از آنزیمهای تجزیه کنندهٔ پروتئینها. دکتر جان هاینرمن، انسانشناسی پزشکی و نویسندهٔ دائره المعارف میوه ها، سبزیجات، و گیاهان، میگوید قطعه ای چهارگوش از پوست آناناس ببرید و در طول شب روی زگیل کف پا بگذارید. روز بعد، وآن را برداشته و پا را در اب داغ بشویید. در موارد مقاوم ممکن است تکرار این کار تا چندین بار لازم شود.

 

 

درمان زگیل با سویا بی تاثیر نیست

درمان زگیل

به گفتهٔ دکتر آلبرت لئونگ، متخصص گیاهان دارویی، دانهٔ سویا از درمانهای سنتی چین برای زگیل است. او به گزارش تحقیقی چاپ شده در یک مجلهٔ پزشکی چینی اشاره می کند. به چهار گرفتار زگیل به مدت سه رورز، روزی سه و عده فقط جوانهٔ زرد سویای اب پز، بدون هیچ چاشنی یا نمک، داده شد. هر چهار نفر بهبود یافتند زگیل ها هم دیگر بازنگشتند. این درمانی است که  برخی پزشکان طب سنتی در صورتی که لازم شود انجام می دهند. شواهد زیادی هم در دست است که دانهٔ سویا در جلوگیری از سرطان و بیماری قلبی هم مؤثر است.

 

 

درمان زگیل با بید یک راهکار مناسب

درمان زگیل

ادارهٔ غذا و داروی امریکا هم مصرف اسید سالیسیلیک را، که در پوست بید فراوان است، برای درمان زگیل تأیید کرده است و در بسیاری فراورده های بدون نسخه برای درمان زگیل، پینهٔ شست پا، و میخچه هم وجود دارد. می توانید با رعایت دستورات روی بسته بندی این داروها از آنها استفاده کنید. ولی ترجیح می دهیم تکه ای پوست بید را مرطوب کرده و روی زگیل بگذارید، و پنج تا هفت روز مرتب آن را عوض کنید

 

درمان زگیل با میوه ی خوشمزه موز

درمان زگیل

برخی شفابخش های سنتی پیشنهاد میکنند پنج تا هفت روز لایهٔ درونی پوست موز را روزی دو تا چهار بار روی زگیل بمالید. حتی گزارشی از یک تحقیق بالینی هم در مجلهٔ جراحی ترمیمی ارائه شده که این درمان گاهی مؤثر است. بد نیست آن را امتحان کنید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن