سلامت

درمان پینه شست پا با گیاهان خانگی

پینه شست پا عارضه ایست که خانمها به دلیل پوشیدن کفشهای نوک تیز و نا مناسب بیشتر دچار آن می شوند ولی در کل زمانی که شست پا به صورت متداوم و طولانی مدت تحت فشار باشد ممکن است هر فردی دچار درمان پینه شست پا گردد. ضخیم شدگی و بزرگ شدن قسمتی از شست پا که بدون درد است را پینه شست می گویند که پینه در هرجاییی از بدن مثل پاها و زانوها که مدام تحت حرکت هستند ممکن است بروز پیدا کند. در این مطلب از روش های گیاهی درمان پینه شست پا برای شما عزیزان اطلاعاتی مفید داریم.

داروخانه سبز در درمان پینه شست پا 

درمان پینه شست پابید آسپیرین گیاهی است که اثر آن به علت وجود ترکیب سالیسین در آن بوده و ترکیب نزدیک سالیسین، اسید سالیسیلیک، برای برداشتن پینه و درمان زگیل مورد تأیید اداره غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است. همچنین اسید سالیسیلیک در بسیاری از فراورده های بدون نسخه برای پینه و میخچه وجود دارد. سالیسیلات ها از طریق پوست جذب می شوند. من اگر پینه شست پا داشتم، کمی خشک کرده پوست بید را به چای گیاهی خود اضافه می کردم. البته، اگر به آسپیرین حساسیت دارید، نباید گیاهان دارای ترکیب شبیه به آسپیرین هم بخورید.

تاثیر آرنیکا در درمان پینه شست پا

درمان پینه شست پاکمیسیون E، که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، گل های آرنیکا، یا همیشه بهار کوهی را برای درمان گرفتاری های ماهیچه ای و مفصلی مفید دانسته است. از این گفته می توان استنباط کرد که آرنیکا برای درمان پینه شست پا هم مفید است. برای تهیه چای، یک یا دو قاشق خشک کرده گیاه را در یک فنجان آب جوش ریخته و بگذارید تا ده دقیقه خیس بخورد. بیش از سه روز، و روزی دو فنجان نخورید. برای مصرف درازمدت، پماد آرنیکا را مصرف کنید که متخصصان هومئوپاتی برای تمام انواع آسیب دیدگی های ماهیچه ای و مفصلی تجویز می کنند. امروزه بسیار مراکز فروش گیاه داروها و داروخانه ها پماد آرنیکا را دارند. دستور مصرف روی بسته بندی را رعایت کنید.

بابونه موثر در درمان پینه شست پا

عطرد رمانگرها روغن اسانس بابونه، سرو، و رس را هم برای درمان بورسیت تجویز می کنند، که احتمالا برای پینه شست پا هم مؤثر است. از این سه گیاه، بابونه از نظر من بهتر است. بابونه اثر ضدالتهابی دارد که باعث می شود پینه تحت کنترل درآید. بعد از نوشیدن چای بابونه، تفاله آن را مستقیما روی پینه بگذارید. اگر مبتلا به تب یونجه هستید، باید بابونه را با احتیاط مصرف کنید. بابونه عضوی از گیاهان خانواده پیر بهار است، و در برخی افراد ممکن است ایجاد آلرژی کند (البته شواهد مستند آن بسیار نادر است). اولین بار که بابونه مصرف می کنید، به واکنش بدن خود توجه کنید. اگر مفید به نظر آمد، استفاده از آن را ادامه دهید. ولی اگر خارش را شدیدتر کند، دیگر از آن استفاده نکنید.

برای درمان پینه شست پا میخک را امتحان کنید

درمان پینه شست پا
همراهان عزیز مدل24: روغن یا جوهر میخک تقریبا اوژنول خالص است. اوژنول یک ترکیب کننده قوی است که دندان پزشکان برای تسکین دندان درد تجویز می کنند. اگر پینه شست با داشتید و کاپسایسین مؤثر در دسترستان نبود، روزی دو بار چند قطره روغن میخک را روی تکه ای پنبه ریخته و مستقیما روی پینه بگذارید. اگر این کار باعث تحریک پوست شود، مصرف آن را ادامه ندهید.

تاثیر زنجبیل در درمان پینه شست پا

درمان پینه شست پاعلاوه بر اثر تخریب کنندگی پروتئین، زنجبیل اثرات تسکین دهندگی درد و ضدالتهابی هم دارد که به گفته محققان هندی می تواند به کنترل ناراحتی ناشی از پینه شست پا کمک کند. این محققان، روزی سه تا هفت گرم گرد زنجبیل را به ۲۸ فرد گرفتار درد و التهاب مفصل دادند. بیش از ۷۵ درصد آنها بهبود قابل ملاحظه نشان دادند. تا ۳۰ ماه بعد، هیچ یک از آنها عوارضی ناشی از مصرف این مقدار زنجبیل گزارش نکردند. برای پینه شست پا،  نوشیدن چای زنجبیل را با ریختن یک قاشق مرباخوری گرد زنجبیل تاره در یک فنجان آب جوش توصیه شود. پیشنهاد می شود  هر روز این چای را نوشیده و روزی یک یا دو بار گرد زنجبیل را هم مستقیما روی پینه بمالید.

منبع: http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن