سلامت

طبیعی ترین روشها برای درمان کولیت روده

ورم روده  یا کولیت روده عبارت از تورم روده بزرگ می باشد، دو عامل بزرگ که مولد این بیماری هستند، عبارتند از: یبوست مزمن و مصرف دایمی داروهای ملین و مسهل . بسیاری از افراد از این عارضه رنج  می برند و به دنبال روش های سنتی برای درمان کولیت روده هستند. با ما در این مطلب از سایت مدل24 همراه باشید تا درمان کولیت روده را به روش های ساده برای شما توضیح دهیم.

 

ورم روده و درمان کولیت روده

درمان کولیت روده
زمانی که به سبب عادت به تغذیه غلط، کولیت ایجاد شده باشد، روده ی بزرگ ممکن است، بزدوی از کار باز ایستد و تنبل شود، در این حالت یبوست بروز میکند و ورم حاد یا مزمن لایه مخاطی معده GASTRITIS نیز ایجاد شود. و مواد مدفوع در روده ی بزرگ باقی میماند و باعث تحریک مخاط آن میگردد. با خوردن داروهای ملین و مسهل، تحریکات روده شدیدتر می شود. هر چه مواد گوشتی در برنامه غذایی بیشتر باشد، گندیدگی و فساد در روده ی بزرگ بیشتر خواهد بود و در نتیجه وضع عمومی ان دچار اختلال خواهد شد. ترکیب عوامل مختلف مذکور با یکدیگر سرانجام موجب بروز درد در روده می گردد، غذاهایی که در مواقع عادی مصرف می شوند. گاه باعث ورم روده نمی شود، مانند میوه و سبزی ها و صیفی جات، در حالی که روده ورم داشته باشد، این مواد نیز موجب بدتر شدن بیماری میگردد. وقتی معده و روده سالم باشند، بهترین غذا همان میوه جات و سبزی جات و صیفی جات می باشد که دستگاه گوارشی را سالم نگه می دارند.

 

روشهای درمان کولیت روده


روشهایی که برای ریشه کن ساختن این بیماری و درمان کولیت روده  می باشد، این است که ابتدا روده ی بزرگ در تمام قسمتهای دستگاه گوارشی را باید پاک کرد تا غشاء متورم، بتواند سلامت خود را باز یابد و پس از ان منحصرا از غذاهای طبیعی استفاده شود تا هر چه زودتر بیماری از میان برود. برای این مهم ما در متن زیر چندین روش درمان ساده را برای شما تهیه کرده ایم که پیشنهاد می شود ما را همراهی کنید.

 

روش ساده برای درمان کولیت روده
درمان کولیت روده

معالجه را با امساک کوتاه مدت ۳ تا ۵ روزه آغاز کنید، سپس رژیم تمام شیر را عملی سازید. ۲  هفته این رژیم را ادامه دهید. هر چه ممکن است استراحت کنید. از آن پس برنامه ی غذایی کامل هفتگی را به کار بندید، لیکن به جای میوه ی خام، میوه ها و سبزیهای پخته مصرف کنید تا موقعی که بتوانید میوه و سبزیجات را به صورت خام مصرف کنید. با اعمال روشهای فوق، بیمار بزودی سلامت خود را باز خواهد یافت. برای جلوگیری از بازگشت بیماری، رژیم غذایی باید دقیقا رعایت شود. ادویه و سی های مختلف باید از برنامه غذایی حذف شود. به خصوص از خوردن هر نوع گوشت، خودداری گردد. زیرا موجب گندیدگی و فساد غذا در رودهها و در نتیجه تحریک مخاط روده میشود.

روش 2 برای درمان کولیت روده این است که تخم گشنیز بو داده و تخم خرفه را هر کدام ده متقال نرم کرده، روزی ۳ بار هر بار یک قاشق مرباخوری از مخلوط ان میل کنید.

 

روش 3 برای درمان کولیت روده  عصبی

درمان کولیت روده

اسطو خودوس ۲۵ گرم، بادرنجبویه ۲۵ گرم، تخم گشنیز ۵ گرم، مرزنجوش ۱۰ گرم، آویشن ۲۰ گرم، گل پر ۱۵ گرم. طریق مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط آنها با دو لیوان اب، کمی جوشانده، قبل از هر غذا دو استکان میل کنید.

 

 درمان کولیت روده ساده، اسهال، صدا کردن شکم، نفخ و گاز

درمان کولیت روده

زنیان ۱۵ گرم، پودینه (پونه ) ۳۰ گرم، درمنه ۱۰ گرم، بادیان ۱۵ گرم، آویشن ۳۰ گرم. طریقه مصرف: مجموعه را آسیاب کرده، یک قاشق غذاخوری با دو لیوان آب جوشانده و سپس به مدت چندین هفته از این جوشانده استفاده کنید. بهتر است به شما یاداوری کنم که روش های گیاهی به استمرار بیشتری برای گرفتن نتیجه دلخواه نیاز دارد پس برای بهترین نتیجه کمی حوصله کنید.

 

منبع:http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا