سلامت

عوامل ایجاد برخی از بیماریهای کلیوی

در این مطلب از سایت مدل24 برای شما از برخی از مهمترین بیماریهای کلیوی و نحوه ی درمان این بیماریهای کلیوی بیشتر صحبت می کنیم. پیشنهاد می شود با ما در ادامه ی این مبحث همراه باشید. باکتری ها مهمترین علل بیماریهای کلیوی هست اما عوامل دیگر نیز در این امر دخیل هستند.

 

ورم مزمن کلیه از بیماریهای کلیوی

بیماریهای کلیوی

درمان ورم مزمن کلیه از بیماریهای کلیوی، باید در مؤسسه درمان طبیعی و تحت نظارات متخصص صلاحیت دار درمان طبیعی انجام شود، چون برای حصول نتیجه ی مطلوب، باید وضع درمان با توانایی و ظرفیت بیمار، مطابقت و هماهنگی باشد،  لازم است با دقت بیشتری نسبت به درمان اقدام گردد. اگر درمان خصوصی امکان پذیر نباشد، شخص مبتلا به ورم مزمن کلیه، دستورهای زیر را اجرا کند. امیداور باشد که بهترین  نتیجه ی مطلوب را خواهد گرفت برای شروع درمان سه الی چهار روز طبق دستور در امساک بماند. پس از ان هفت تا چهارده روز از رژیم غذایی محدود استفاده کند. اگر این مدت را بیشتر ادامه دهد، مفیدتر واقع خواهد شد، بعد از آن برنامه غذایی کامل هفتگی طبق دستور برقرار کند. طی دوره امساک و در صورت لزوم لازم است روده ها را با تنقیه آب گرم در شب پاک کند مشت مالی خشک روزانه و حمام نشسته ی صبح، چشمــه روز انجام دهد. تمرین تنفسی و تمرینات دیگر و تنفس هوای پاک لازم می باشد. ورزش در هوای ازاد نیز فواید بیشماری دارد، اگر امکان داشته باشد، بیمار روزی یک یا دوبار حدود سه  کیلومتر پیاده روی آهسته انجام دهد. بیمار نباید خود را خسته کند، از عجله در کار  و هر گونه تحریکی بصورت استرس و اضطراب نباید داشته باشد

 

درمان های دیگر برای ورم مزمن کلیه از بیماریهای کلیه

بیماریهای کلیوی

در طب عامه مردم اروپایی نشان داده شده است که غلاف لوبیای قرمز یا لوبیای سبز و خانواده ماش و عدس و غلاف خانواده حبوبات در درمان اکثر بیماریهای کلیوی و مثانه از قبیل ورم، التهاب کلیه، سنگهای کلیه و مثانه و نقرس و دیابت حاد مؤثر بوده است. درمان بیماریهای کلیوی با غلاف لوبیای قرمز به شرح زیر است: الف) یک لیوان جوشانده ی غلاف لوبیای قرمز را هر دو ساعت یک مرتبه در مدت روز تهیه و بنوشید. یعنی ۲ اونس از پوست لوبیای قرمز تازه ( پوست را از دانه جدا کنید) را با 1 لیتر آب مخلوط کرده، آن را به مدت ؛ ساعت به آهستگی به جوشانید. بعد آن را به وسیله ی یک پارچه تمیز به خوبی صاف کنید و بگذارید برای مدت ۸ ساعت باقی بماند. ب) جوشانده باید هر روز تهیه شود اگر از ۲ ساعت بگذرد، ارزش شفا بخشی خود را از دست میدهد. ج) طول درمان ؛ تا ۸ هفته می باشد. د) چای کاکل ذرت یکی از درمانهای تجربه شده است. یک لیوان چای کاکل ذرت را چندین مرتبه در روز بنوشید، درمان باید چندین ماه ادامه داشته باشد، چای از پوست لوبیای قرمز، کاکل ذرت، برگهای درخت قان، قاصدک، کلم پیچ، گیاه اسپیره، میوه سرو کوهی، جعفری مفید است.

 سنگ های کلیوی از مهمترین بیماریهای کلیوی

بیماریهای کلیوی
علتهای تشکیل سنگ در کلیه ها ۱- اگر چنانچه یک عفونت ادراری در دستگاه ادرار ایجاد شده باشد، هسته ای از کلسیم تشکیل داده که اطراف آن هسته کلسیم رسوب کرده و سنگ تشکیل میگردد، چنانچه هورمون پاراتیروئید نقش دارد که متابولیسم کلسیم را تنظیم کند. در حالت ترشح اضافی این هورمون، کلسیم بیشتری دفع می کند که دوباره زمینه را – .برای تشکیل سنگ های کلسیمی فراهم می کند ۲- ویتامین A غشاء مخاطی لوله های موجود در کلیه را مستعد پاره شدن می کند. این سلول ها که دفع میشوند هم یک هسته تشکیل می دهند که اطراف این هسته کلسیم رسوب  میکند. اگر چنانچه در این حالت تحرک بدنی کمتر باشد در کلیه یک ایستایی وجود دارد، بنابراین یک بار دیگر حرکت کند، جریان خون باعث رسوب کردن کلسیم می شود، هفتاد درصد سنگ ها، سنگهای اکسالات یا فسفات کلسیم می باشند. نسبت شیوع انها در مردان بیشتر از زنان میباشد. ۳- در فصل گرم تابستان بواسطه ی بالا رفتن درجه حرارت و از دست دادن آب در بدن به واسطه ی عرق کردن، غلظت الکترولیت بدن بالا میرود. و این الکترولیت بدن شامل پروتئینهایی می باشند که با کلسیم ترکیب می شوند و مجموعه هایی نامحلول تشکیل میدهند که این امر منجر به تشکیل سنگ می گردد.

 

منبع: http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا