سلامت

فواید ماساژ در درمان بیماریها و آرامش

تحقیقات بسیاری در باره ی ماساژ  و فواید ماساژ انجام شده است که نتایج بسیار خوبی نیز داده است. از فواید ماساژ می توان به درمان برخی از بیماری های مفصلی و عضلانی و حتی روانی نیز اشاره کرد . پیشنهاد می شود با ما در ادامه این مطلب از سایت مدل24 همراه باشید و این مطلب مفید از فواید ماساژ را به دقت بخوانید.

فواید ماساژ

فواید ماساژ
از فواید ماساژ می توان به این مساله اشاره کرد که ماساژ روند درمان را سرعت میبخشد و جریان خون را در قسمت آسیب دیده  اطراف ان افزایش می دهد. ماساژ موجب می شود، سموم و اسیدلاکتیکا و اوره که در اثر فعالیت ماهیچه ها انباشته شده است و ممکن است باعث گرفتگی ماهیچه ها، خشکی، درد و جراحت شود، از بین میبرد. از دیگر فواید ماساژ این است که  با عمل ماساژ اندروفین آزاد می شود و موجب کاهش درد میگردد.
ماساژ موجب انبساط و کششی بافت ها و ماهیچه ها میگردد و از ایجاد چسبندگی  ماهیچهه  و تاندون ها و رباطها که نسج سفید و چسبندگی در آن ایجاد شده است از بین میرود. از دیگر فواید ماساژ  این است که ماساژ در بروز هر نوع حادثه ای اگر بطور مرتب ماساژ داده شود، جلوگیری خواهد شد. بسیاری از ورزشکاران معمولاً قبل از شرکت در یک رویداد ورزشی مهم، ماساژ درمانی می شوند تا از نظر جسمی و روحی در آرامش و آسایش کامل باشند.  اگر چنانچه ماساژ قبل از هر نوع فعالیت ورزشی انجام شود، بیشتر به جسم نیرو میبخشد و آسایش روحی ایجاد می گردد، ماهیچه ها از حالت کمون رها شده و گرم می شوند و حالت چابکی احساس می شود و قدرت و طاقت ماهیچه بالا میرود. فواید ماساژ بعد از فعالیت ورزشی این است که  موجب رفع خستگی و اسیدلاکتیک و سایر رسوبات بافت ها، به طور کلی از بین میرود و حالت برگشت پذیری ماهیچه ها افزایش می یابد.

فواید ماساژ  و نباید های ماساژ :

فواید ماساژ
ماساژ باید زمانی انجام گیرد که زخم کاملاً بهبود یافته باشد. زخمهای باز را نباید ماساژ داد.  محل شکسته را نباید ماساژ داد، ولی بعد از بازکردن گچ، ماساژ را به آرامی می توان انجام داد. محلی که بصورت تورم، قرمزی و التهاب دارد، نباید ماساژ داد، در مواردی که ترومبوس  وجود دارد، نباید ماساژ داد. چون ممکن است، موجب حرکت لخته ( ترومبوس ) شود که میتواند مرگبار باشد، در این حالت باید به پزشک متخصص مراجعه کرد.  داشتن بیماری های عفونی نیز نباید ماساژ داد. بیماری های عفونی مانند سرخک، آبله مرغان، تبخال، جرب، زرد زخم، زگیل، کچلی پوست و  نقاطی که ضرب دیده یا برجسته است و هنوز وضعیت مشخصی ندارد، نباید ماساژ داد مخصوصاً در صورتی که یک غده ی بدخیم باشد، نیز نباید ماساژ داد،
چون ممکن است به جاهای دیگر سرایت کند.  در بعضی حالتها می توان بعد از ۸ ساعت، پس از وقوع حادثه ماساژ را شروع کرد

 

از صدمات ناشی از ورزش و درمان آنها از فواید ماساژ 

فواید ماساژ
التهاب زردپی ( تاندون ) خیلی دردناک است و به علت دویدن روی سطح سخت،  میدهد. درمان علاوه بر  ماساژ  درمانی : الف) ابتدا یک کیسه ی یخ روی قسمت آسیب دیده قرار دهید. در این حالت می توان از کمپرسی هایی که با بابونه ی رومی اغشته باشد، استفاده کرد و التهاب را کاهش می دهد. روغن های نعناع فلفلی که دارای اسانس است بسیار مفید است. ماسیان نیشگون مانند از ایجاد چسبندگی جلوگیری می کند و گردش خون را سریع تر می کند. دوندگان که به التهاب زردپی آشیل مبتلا هستند، از کفش مناسب استفاده کنند، روغنهای اسانسی دار مخصوص التهاب زردپی، یک قطره عصاره ی کندر، یک قطره عصاره ی نعنا فلفلی با ۱۰ میلی گرم روغن حامل رقیق شود. یک روش ساده برای درمان ر به رگ شدن و آماس زردپی: برای درمان از روش متداولی بنام R.I.C.E می توان استفاده می توان در خاطر نگه داشت: R: یعنی به قسمت اسیب دیده استراحت بدهید. ا: یعنی بکار بردن یخ در قسمت آسیب دیده به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ، در هنگا بیداری. باید هر دو ساعت یک بار یخ را جابه جا کرد، این روش را برای دو روز ادامه میدهید. کرد و این روش را تشکیل لخته درون قلب یارکهای خونی C: یعنی کمپرسی کردن ( کمپرسی کردن نباید با شدت انجام بگیرد، چون جریان خون دچار مشکل می شود.) میتوانید از یک حوله یا پارچه ی نرم در اطراف قسمت آسیب دیده استفاده کنید. E: یعنی عضو آسیب دیده را بالاتر از سطح قلب قرار دهید

 

منبع: http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن