سلامت

مدیتیشن یا تمرکز فکر چیست و چرا انجام می دهیم؟

مدیتیشن یا تمرکز فکر یعنی: تعمق در ماوراء اندیشه، تمرکز متعالی، رسیدن به آرامش درونی، تمرکزی که باعث پیشرفت کارها شود، خلاء کامل فکری، رهایی و…ما در مجله اینترنتی مدل 24 در مورد مدیتیشن یا تمرکز فکر چیست و چرا انجام می دهیم، بیشتر توضیح خواهیم داد.

مدیتیشن به حالتی گفته می شود که شخص از دنیای مادی خارج گشته و به دنیای معنوی و یا ماوراء وارد گردد، در این حالت شخصی به حالت خلاء کامل فکری می رسد.

بالا ترین حالت مدیتیشن حالت «خلاء کامل فکری» می باشد. زیرا افزایش ظرفیت فکری هر شخص در این حالت از ۲٪ به ۹۸٪ افزایش می یابد.

مدیتیشن یا تمرکز فکر

 

چرا ما مدیتیشن یا تمرکز فکر را انجام می دهیم؟

همهٔ ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، آگاهانه و یا نا آگاهانه مدیتیشن یا تمرکز فکر را انجام داده ایم. همهٔ ما در جستجوی آرامش فکری هستیم و همهٔ ما در جستجوی راهی هستیم که ما را بطرف تمرکز و آرامش درونی هدایت کند.

به همین خاطر ناخواسته هر کسی به صورتی به این کار می پردازد، برای مثال: لئوناردو داوینچی به آتش درون بخاری دیواری ساعت ها خیره می شد تا تبدیل به خاکستر می شد و بالاخره به نتیجهٔ آن می رسید، یعنی تمرکز متعالی و به همین جهت بهترین طراح، نقاشی و موضوعی خاص می تواند تحمل شما را در مقابل سختی روزگار (اداره، خانه، آب و هوا، رفت و آمد و…) بالا ببرد.

برای مثال: در اداره شما از دست مدیرتان ناراحت هستید و حتی دیدن و یا شنیدن اسمش شما را ناراحت می کند و ساعت اداری برای شما خیلی سخت و غیر قابل تحمل می شود، در این حالت اگر مدیتیشن و تمرکز فکر شدید روی موضوع خاصی انجام دهید دیگر مدیر شما همان مدیر سابق شما نیست، بلکه دنیا و اشیاء و موجودات اطرافتان کاملاً عوض می شوند.

در این حالت دنیا پر از نور می شود، حتی اشیاء اطرافتان را زنده حس می کنید، موجودات زنده مثل حیوانات و نباتات هم سرشار مجسمه ساز بود (به تاریخچهٔ زندگی این شخصیت مهم و عجیب جهانی توجه کنید شاید جرقه ای هم برای شما باشد).

مدیتیشن یا تمرکز فکر

 

شخصیت های مهم تاریخی جهان مثل: ادیسون، بتهوون، باخ، انیشتین، پاستور، میکلآنژ، شیخ بهایی، ابوعلی سینا، سعدی، حافظ، مولانا، عطار، شمس تبریزی، فردوسی و… همگی این شخصیت ها به نوعی تمرکز و مدیتیشن شدیدی روی افکارشان داشتند که بعد از مدتی تبدیل به اعمالی شد که اسمشان در تاریخ برای همیشه باقیمانده و خواهد ماند.

موضوع اصلی تمرکز است که می تواند ما را به اهدافی که داریم راحت تر برساند البته با دلی پر از امید و دوستی و شادی حتی در سخت ترین لحظات.

هر کسی در زندگی لحظاتی سخت را پشت سر می گذارد که برای هرکسی قابل تحمل نیست، در اینصورت مدیتیشن یا تمرکز روی موضوعی خاص می تواند تحمل شما را در مقابل سختی روزگار (اداره، خانه، آب و هوا، رفت و آمد و…) بالا ببرد.

برای مثال: در اداره شما از دست مدیرتان ناراحت هستید و حتی دیدن و یا شنیدن اسمش شما را ناراحت می کند و ساعت اداری برای شما خیلی سخت و غیر قابل تحمل می شود، در این حالت اگر مدیتیشن و تمرکز شدید روی موضوع خاصی انجام دهید دیگر مدیر شما همان مدیر سابق شما نیست، بلکه دنیا و اشیاء و موجودات اطرافتان کاملاً عوض می شوند.

در این حالت دنیا پر از نور می شود، حتی اشیاء اطرافتان را زنده حس می کنید، موجودات زنده مثل حیوانات و نباتات هم سرشار از حس دوستی می شوند، هر کسی را که می بینید دوست دارید، همهٔ افراد را دوست دارید زیرا شما شکل ظاهری آنها را نمی بینید، بلکه نیروهای حیات بخشی افراد را که بصورت امواج نورانی می باشند می بینید.

در این حالت دیگر به فکر کینه، حسد، خود بزرگ بینی، غیبت، دروغ و… نمی افتید بلکه همه چیز و همه کسی را دوست دارید و با مهر و محبت با آنها رفتار می کنید، در اینصورت آنها هم بعد از مدتی با شما همانطور رفتار می کنند که شما با آنها رفتار می کنید، پس شرایط را طوری اداره کردید که می خواستید و در شأن یک انسان آزاده است.

دیگر از آن حالت غمگین و افسرده ای که داشتید خبری نیست چونکه سختی روزگار را تبدیل به لحظات شاد زندگی کردید، هر وقت اداره می روید خوشحال می شوید، هر وقت خانه می روید خوشحال می شوید، همچنین مسافرت و خلاصهٔ کلام هر کاری که انجام می دهید بجز مهر و محبت و خوشی و شادی و برکت چیزی دیگر عایدتان نمی شود.

مدیتیشن یا تمرکز فکر

 

مدیتیشن یا تمرکز فکر یعنی رسیدن به حالت آرامش درونی جهت صفا و صمیمیت در کارها.

ما زمانی احساس رضایت و خرسندی می کنیم که افکارمان جذب فعالیتمان شده و تحت اختیار تمرکزمان در آیند و تمام ناراحتی ها، غصه ها و مشکلاتمان را فراموش کرده باشیم. اما این فعالیت ها هم فقط برای مدت زمان کوتاهی می توانند ما را به آرامش موقتی برسانند.

برای داشتن و رسیدن به آرامش بیشتر، شما باید فکرتان را بوسیلهٔ مدیتیشن یا تمرکز فکر تربیت کنید تا هر وقت که خواستید به کمک تان بیاید و اگر تمرینات مدیتیشن یا تمرکز فکر  را ادامه بدهید به حالت تمرکز دائمی و پایدار می رسید.

جریان تمرکز مانند یک ذره بین است که اشعهٔ خورشید را جمع آوری و تمرکز داده و از گرما شعله را بوجود می آورد. تمرکز هم تشعشعات پراکندهٔ مغز را گردآوری کرده، ذهن را فعال و سرشار از انرژی می کند.

ذهن مانند دریاچه ای است که سزح آن به وسیله امواج فکر چین و شکن می خورد. شما اول باید یاد بگیرید که چطور این امواج را مهار کنید، تا بعد یاد بگیرید چطور فکر را خدمتگزار و دوست خود کنید.

مدیتیشن یا تمرکز فکر

 

آرامش باعث ناپدید شدن موانع می گردد

 

همراهان گرامی برای خواندن مطالب بیشتر در مورد سلامت ، مجله اینترنتی مدل 24 را دنبال کنید.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا