سلامت

نسخه های گیاهی برای درمان برونشیت

برونشیت یکی از بیماری های مخصوص دستگاه تنفسی است که عوامل مختلفی باعث ایجاد این بیماری در انسان می شود. درمان برونشیت در خانه و با روش های طبیعی و سنتی امکان پذیر است . پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر از این بیماری رنج می برید و نیاز به اطلاعات مفیدی درباره ی درمان برونشیت هستید این مطلب از سایت مدل24 را بخوانید.

 

بیماری برونشیت و درمان برونشیت

درمان برونشیت

همانطور که گفتیم بیماری برونشیت به ریه ها و دستگاه تنفسی مربوط است . برونشیت دارای دو نوع حاد و مزمن است که اگر برونشیت حاد درمان نشود کم کم تبدیل به برونشیت مزمن خواهد شد. عفونت های تنفسی و سرماخوردگی و آلودگی هوا و تغذیه و سیگار کشیدن و به ارث بردن و غیره از عوامل ایجاد برونشیت در افراد مختلف است. التهاب راه‌ های‌ هوایی‌ (نای‌ نایژه‌ها برونشیول‌ها)  و ریه‌ را برونشیت می گویند. از علایم آن هم سرفه های مکرر و گاها با خلط است. اما خبر خوب اینجاست که درمان برونشیت در خانه امکان پذیر است.

 

درمان برونشیت در خانه

درمان برونشیت

نسخه  اول برای درمان برونشیت : پنجاه گرم گل آقطی را در یک لیتر آب جوش ریخته، ۱۵ دقیقه دم کنید، بعد اب آن را صاف کرده، با عسل شیرین نموده و هرروز ۳ تا ؛ فنجان آن را در نوبت های مختلف بنوشید. نسخه دوم برای درمان برونشیت : پانزده گرم برگ خشک سوسنبر را در یک لیتر آب جوش ، ۱۵ دقیقه دم کنید، بعد صاف کرده با عسل شیرین نموده و روزی ۳ تا فنجان بنوبت میل کنید. نسخه سوم برای درمان برونشیت: ده گرم آویشن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و آب آن را بنوشید و این عمل را تا خوب شدن ادامه دهید. نسخه چهارم برای درمان برونشیت: بیست تا سی گرم برگ بو را در یک لیتر آب جوش ۱۲ دقیقه دم کنید، بعد صاف کرده با عسل شیرین نموده، روزی ۲ تا ۳ فنجان آب آن را بعد از هر غذا بنوشید. نسخه پنجم :در طول روز هر ساعت به ساعت، آب دو لیموی ترش، تازه را گرفته با آب پیاز یا آب هویج یا آب کرفس مخلوط کنید و میل نمایید.

 

نسخه های بیشتر برای درمان برونشیت

درمان برونشیت

نسخه ششم: سی تا شصد گرم عناب را در یک لیتر آب، نیم ساعت بجوشانید و آی . آن را صاف کرده بنوشید. نسخه هفتم برای درمان برونشیت: برگ ختمی یک قسمت، گل پنیرک یک قسمت، ریشه ی شیرین بیان دانه یی کتان دو قسمت. طرز تهیه و مصرف: مجموعه را آسیاب کرده و مقدار یک قاشق غذاخوری از مخلوط فوق را که به صورت پودر درآمده در یک لیوان اب جوش ریخته به مدت ۳۰ دقیقه باقی بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده، روزی ۲ تا ۳ بار هر بار یک فنجان بصورت گرم میل کنید. نسخه هشتم:میوه ی انیسون یک قسمت، ریشه ی شیرین بیان یک قسمت، برگ ختمی یک قسمت، برگ پاخری یک قسمت. طرز تهیه و مصرف: مجموعه را آسیاب کرده، یک قسمت از مجموعه را که بصورت پودر در آمده در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت ۲۰ دقیقه باقی بماند تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده روزی ۳ بار، هر بار یک لیوان بصورت گرم میل کنید. نسخه نهن : برگ و گل پنیرک یک قسمت، برگ و گل ماهور یک قسمت، ریشه ختمی یک قسمت، برگ پاخری یک قسمت. طرز تهیه و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط را که آسیاب شده است برداشته، در یک لیوان آب جوش ریخته بمدت ۲۰ دقیقه دم بکشد، آن را صاف نموه ۳ یا ؛ بار، هر بار یک فنجان بصورت گرم میل کنید. نسخه آخر : دارو جهت نزله حنجره: برگ پنیرک یک قسمت، ریشه ی ختمی یک قسمت، ریشه ی شیرین بیان یک قسمت، گل ماهور یک قسمت،، طرز تهیه و مصرف: مقدار یک قاشق غذاخوری از مخلوط آسیاب شده را در یک لیوان آبجوش ریخته بمدت ۲۰ دقیقه دم بکشد، سپس آن را صاف کرده، روزی دوبار هر بار یک فنجان بصورت گرم میل کنند.

 

منبع :http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن