سلامت

نقش ذهنیت مثبت اندیش در خوشبختی

خوشبختی برای افراد مختلف معناهای متفاوتی نیز دارد. اما آنچه ما در این مطلب از سایت مدل24 از آن صحبت می کنیم رسیدن به خوشبختی در قالب مثبت اندیشی و ذهن خلاق است. با ما در این مبحث جذاب همراه باشید. برای رسیدن به خوشبختی باید ذهن ما آماده این مطلب باشید.

 

 خود آگاهی راهی برای رسیدن به خوشبختی

خوشبختی

وقتی انسان هدف معنی داری پیدا می کند، قدمی به سوی خلق سلامتی و خوشبختی برمی دارد، اگر یک پروژه، یک حرفه، خانواده و جسم انسان یک هدف باشد، نسبت به این هدف واکنش نشان می دهد. این نوع آگاهی انرژی را از نو .انباشته می کند وقتی توجه به گونه ای صحیح کانالیزه می شود، خود آگاهی اتفاق میافتد. کانالی را می گشاید که از طریق آن، مغز می تواند پیوسته سلامتی و خوشبختی را به بدن ما راه دهد. فراست ساده می تواند در هر جای فیزیولوژی انسان، خود را نشان دهد. در حضور توجه، ساکت و آرام، جایی برای خشم، ترس، سوء ظن، حسد، احساس گناه، ناشکیبایی، اضطراب یا افسردگی باقی نمی ماند. این ها همه به صورتی ناپدید می شوند. اما تا زمانی که ناپدید نشده اند مانند ببر واقعی هستند، تا زمانی که به انها توجه می کنیم، رشد می کنند. باید بدانیم جنگیدن با آنچه که در ما منفی است، اشتباه است. همه ی شیوه های سلامتی از این نکته شروع می شوند.

 

 زندگی در لحظه حال و خوشبختی

خوشبختی

انسانهای سالم در گذشته و در آینده زندگی نمی کنند. به جای آن در لحظه ی اکنون و در حال زندگی می کنند. در زندگی حال هر چه هست، اطمینان است. نگرانی در لحظه اکنون وجود خارجی پیدا نمی کند. وقتی به لحظه ی اکنون توجه کنیم، زندگی برایمان غنی می شود و به تعالی می رسیم وقتی به لحظه ی حال بیندیشیم، زمان، دشمن روانی ما نخواهد بود، وقتی به امروز بیندیشیم، نگرانی جایی برای جولان دادن پیدا نخواهد کرد. شخصی که مدام با افکار خود در گذشته و یا آینده سیر می کند، به درستی زندگی نمی کند. او از واقعیت وجودی خویش شانه خالی میکند. زندگی حقیقی از کنار او عبور می کند. زیرا زندگی فقط از لحظات اکنون تشکیل می شود و این امر مانع از رسیدن به خوشبختی می شود.

 

 کامروا سازی نفس و خوشبختی

خوشبختی

کامروا سازی نفس، یکی از نیازهای اولیه انسانی است. فقدان آن منجر به بی تعادلی و در مواقعی اختلال در احساسات و عواطف و در فیزیولوژی وجود می شود. نفس و ضمیر انسان از تشکرها، تشویق ها و عشق تغذیه می شود. برای ما روبرو شدن با کمبود ویتامین و مواد معدنی در بدن، ساده تر از روبرو شدن با کمبودهای نفسانی است که در واقع برای اغلب مردم از اهمیت بیشتری برخوردار است وقتی نیازهای اولیه عاطفی انسان براورده نمی شود، ممکن است نتایج مصیبت باری برجا بگذارد، میتواند به بیماری و ناکامی منتهی گردد، اگر چنانکه توجه داشته باشیم، ملاحظه می کنیم که افراد سالم و شاد، احساس عشق، امتنان، تشکر، تحسین و تمجید و مهم بودن می کنند. گندم از گندم بروید، جو زجو. ذهن انسان خود به خود آنچه را که کاشته برداشت می کند. در ذهن انسان هر فکر به طرز و سبکی به جسم انان منتقل می شود. اگر همکاری ذهن و جسم هماهنگ باشد، انسان به سعادت و خوشبختی می رساند. و از زندگی بهره مند می شود. کامروا سازی نفس، یکی از آثار تبعی و طبیعی سلامتی است.

 

نقش شگفتی و باور در خوشبختی

خوشبختی

زمانی که طبیعت هوشیاری را در حد خرد و دانش درک کنیم به سطوح برتر ایمان و باور دست می یابیم. این همان باوری است که در استدلال آگاهی مان داریم، ولی بالاترین درجه ی ایمان، زمانی حاصل می شود که ذهن با آگاهی و فراست خودش به عنوان یک تجربه برخورد کند، زمانی که ذهن نیازی به قبول داشتن هوشیاری طبیعت ندارد. زیرا در درون ان جای دارد و احساس یکی بودن با ان را داشته و خودش را در خانه خودش احساس می کند. این باور در تجلی و نمود نهایی احترام عمیق انسان را به خویشتن خویش به دنبال می اورد. کاری که ایمان انجام می دهد، حد و مرز ندارد، زیرا توانایی هوشیاری در خلق مفاهیم جدید، حقیقت بی نهایت است. ایمان و باور بدیهی ترین قدم به سوی خودآگاهی و خوشبختی است.

 

منبع: http://model24.ir

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن