دکوراسیون

وسایل قدیمی که باید برای مرتب بودن خانه دور بریزید | قسمت اول

با گذشت زمان از تجربه زندگی در یک خانه وسایل قدیمی و بدون کاربرد بسیاری وجود دارد که باید آن ها را به دیگران داد و یا دور ریخت تا خانه مرتب و منظم‌تری داشت. در ادامه به معرفی شایع ترین وسایل بی کاربرد و قدیمی که باید آن ها را از خانه خارج نمود؛ خواهیم پرداخت.

وسایل قدیمی که باید از خانه بیرون کرد

وسایل قدیمی که باید برای مرتب بودن خانه دور بریزید | قسمت اول - مدل‌24

سال جدید در پیش است و بهتر است یک تغییری در محیط خانه خود ایجاد کنید. با گذشت یک سال وسایل قدیمی بسیاری در خانه شما  وارد و یا از آن خارج شده که این به معنای اشغال شدن قسمت بزرگی از خانه توسط وسایلی است که ممکن است دیگر به آن ها نیاز نداشته باشید. از میان این لوازم، تعدادی از وسایل قدیمی شایع تری در خانه همه ما وجود داشته باشد که شاید چندان همانند قبل کاربرد خود را نداشته و بهتر از است برای دستیابی به خانه ای تمیز، مرتب و منظم‌تر، آن ها را به دیگران هدیه کرده و یا بیرون بریزیم. در ادامه در مجموعه دو مقاله، به معرفی وسایل قدیمی خواهیم پرداخت که بهتر است پیش از سال نو، آن ها را از خانه خود خارج نمایید.

1. منسوجات نازک و پارچه های قدیمی

وسایل قدیمی که باید برای مرتب بودن خانه دور بریزید | قسمت اول - مدل‌24

پارچه ها و منسوجات شاید زودتر از دیگر وسایل خانگی فرسوده شده و یا آلوده شوند. حوله های قدیمی، پرده‌ها، رومیزی، رو بالشتی و دیگر پارچه هایی که بر یا درون وسایل خانه خود به کار می برید؛ ممکن است چندان نو به نظر نرسیده، از نظر بهداشتی پاکیزه، نباشند و یا نیاز به تغییر در نمای آن ها وجود داشته باشد. نمای پارچه ها با توجه به پوشش دیگر لوازم، تغییر بزرگی در خانه شما ایجاد می کند. بهتر است تمامی پارچه ها و منسوجات را دور نریزید. بسیاری را می توان به دیگران هدیه، به انجمن های خیریه اهدا و یا آن ها را در دیگر مصارف به کار برد.

2. وسایل برقی و تکنولوژی قدیمی

وسایل قدیمی که باید برای مرتب بودن خانه دور بریزید | قسمت اول - مدل‌24

فناوری به سرعت در حال رشد و توسعه است و شاید محصولی که سال پیش خریده اید؛ امسال کارایی چندانی نداشته باشد. فلاپی ها، دیسک های نوری، فلش ها، تلفن های قدیمی، تلوزیون و دیگر وسایل برقی و گاها نوستالژیک ممکن است فضای بزرگی از خانه را بگیرند بی انکه استفاده ای از آن ها داشته باشید. می توان این وسایل را به خوبی بازیافت نمود از این رو آن ها را به محل صحیح بازیافتی ارسال نمایید اما قبل از بیرون ریختن وسایل تکنولوژی به خاطر داشته باشید که از اطلاعات آن ها پشتییبانی گرفته و یا داده های یک دستگاه را نابود نمایید.

3. لوازم آرایشی و بهداشتی اضافی یا منقضی شده

وسایل قدیمی که باید برای مرتب بودن خانه دور بریزید | قسمت اول - مدل‌24

این تغییر هم برای شما و هم برای خانه‌یتان مفید است. وسایل آرایشی و بهداشتی ممکن است پس از مدتی منقضی شده و یا غیر قابل مصرف شوند که تنها موجب اشغال شدن فضای مهمی در خانه خواهند شد. لوازم منقضی شده و یا فاسد شده همچنین می تواند خطری برای سلامت پوست و جسم شما باشد از این رو بهتر است کرم های ضد آفتاب و دیگر لوازم آرایشی بی استفاده را دور بریزید.

4. کتاب‌ها

وسایل قدیمی که باید برای مرتب بودن خانه دور بریزید | قسمت اول - مدل‌24

کتاب ها گاهی به نمای دکوری خوبی تبدیل می شوند در کنار این کتاب های کلاسیکی و ارزشمندی وجود دارند که هرگز کاربرد خود را از دست نمی دهند اما در این میان کتاب و جزوات درسی و غیر درسی متعددی وجود دارد که نه تنها دیگر کاربردی داشته بلکه موجب شلختگی فضای کتابخانه شما شده و سردرگمی در انتخاب کتاب را به وجود می آورد. امروزه بخش بزرگی از فعالیت کتاب خوانی به صورت آنلاین دنبال می شود. از طرفی دیگر بهتر است فضای کتاب خانه خود را تنها به کتاب هایی اختصاص دهید که می دانید برای شما مفید بوده و حتما آن ها را خواهید خواند.

5. چوب لباسی

وسایل قدیمی که باید برای مرتب بودن خانه دور بریزید | قسمت اول - مدل‌24

چوب لباسی، ترفند مناسبی برای آویزان کردن لباس ها است اما با پایان سال با انبوهی از چوب لباسی که از خشک کن دریافت کرده اید؛ مواجه خواهید شد که فضای بزرگی از کمد و رخت کن شما را می گیرد. بهتر است برخی از لباس های خود را نشسته و تا شده قرار بدهید و چوب لباسی های اضافی را حذف نمایید.


حتما بخوانیدترکیب رنگ های مکمل در دکوراسیون داخلی سال 2018


وسایل قدیمی بیشتر از آن چه که فکر می کنید؛ وجود دارد!

قطعا لوزام و وسایل قدیمی بیشتری وجود دارد که در پایان سال چندان کاربرد نخواهند داشت. در ادامه این مجموعه مقاله، به معرفی وسایل قدیمی و بدون کاربرد بیشتری خواهیم پرداخت.

منبع: housebeautiful

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن