سلامت

گیاهان موثر و مفید در درمان زخم

میخواهیم اینم طلب را با یک داستان قابل توجه در مورد درمان زخم ها به وسیلهٔ گیاهان شروع کنیم . یکی از افراد مبتلا به دیابت همانند بسیاری از مبتلایان دیگر، او هم مرتب دچار گرفتاری پا می شد تا جایی که پزشک معالج قطع یکی از انگشتان پا را که به شدت زخمی شده بود توصیه کرد. این فرد نزد یک گیاه درمانگر رفت  و جایگزینی گیاهی برای کمک  و جلوگیری از این عمل دردآور خواست. آن گیاه درمانگر پیشنهاد دارد قبل از قطع انگشت گیاه گوش خر (هماور) را، به صورت ضماد یا شستشو، برای درمان زخم دیابت امتحان کند. یک هفته پس از که این گیاه را مصرف کرد، زخم پایش تا حد زیادی بهبود یافت و پزشک از قطع آن صرف نظر کرد. در این مطلب از سایت مدل24 برای شما از روش های طبیعی درمان زخم صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

گل همیشه بهار مفید در درمان زخم

درمان زخم

مرکز تخصصی آلمان در علم گیاه شناسی اثر این گیاه را در کاهش و التیام زخم و در نهایت درمان زخم اعلام کرده است.گل همیشه بهار در تهیه جوشانده و پماد و تنتور  جلدی نیز کاربرد دارد. گل همیشه بهار از بروز عفونت استافیلوکوکی نیز جلوگیری می کند . در مورد این گیاه یک گیاه درمانگر می گوید: برای این که به شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی اثر گیاهی  در امریکای جنوبی را نشان دهم، قسمتی از پوست درونی درخت را روی ساق پای راستم پیچیدم. خیلی زود یک سوختگی حلقه ای روی پوست ظاهر شد، تاول زد، و عفونت کرد. کمی از مرهم گل همیشه بهار را روی  آن گذاشتم، و متوجه تاثیر ان شدم: ناحیهٔ سوختگی به سرعت بهبود یافت. به خاطر وجود ترکیب آلانتوئین است که رشد سلول های جدید را تسریع میکند، به علاوه بر  آلالتوئین ماده ای ضدالتهابی است و دستگاه ایمنی را هم تحریک می کند.

 

گیاه گوش خر در درمان زخم

درمان زخم

این گیاه سابقه ای طولانی در درمان زخم دارد که به دلیل داشتن ترکیبات آلانتوئین است که رشد تکثیر سلولها را افزایش می دهد.بعلاوه این ماده روی سیستم ایمنی بدن نیز تاثیر می گذارد.مواد قابض تانن هم در این گیاه است که به التیام کمک می کند . گیاه درمانگر ها نمی گویند که یک گیاه عالی یا بسیار بد است. برخی متخصصان کشف کرده اند که به ترکیبات سرطان زایی به نام آلکالوئیدهای پیرولیزیدین دارد که در صورت خوردن گیاه، کبد را  آسیب می رسانند. ولی عده ای هم مصرف جلدی این گیاه را به خاطر تسریع بخشیدن سرعت درمان زخم مفید می دانند.  فراموش نکنید، اگر تب یونجه دارید، نباید از فراورده های بابونه استفاده کنید. بابونه یکی از اعضای خانوادهٔ گیاهان پیربهار است و بسیاری افراد به آن حساسیت دارند. اگر در نخستین مصرف واکنشی آلرژیایی بروز نکرد، می توانید استفاده از آن را ادامه دهید. ولی اگر دربار اول خارش یا تحریک بیشتر شد، آن را کنار بگذارید و روشی دیگر برای درمان زخم در پیش بگیرید.

 

ختمی صحرایی را در درمان زخم امتحان کنید

درمان زخم

برگ های این گیاه علفی محکم دائمی فیبری محلول در آب به نام موسیلاژ دارد، که اگر به صورت ضماد مصرف شود، زخم های را التیام میبخشد. به علاوه، بر اساس گزارش هایی که من با آنها سروکار داریم، به نظر می رسد این گیاه خاصیت گندزدایی گسترده طیفی دارد که در درمان زخم ها مؤثر است. گیاه ژینکو، در آلمان مقادیر زیاد خوراکی ژینکو را برای درمان زخم های پا مصرف کرده و نتایج خوبی را بدون عوارض سمی گزارش کرده اند. برای بهره بردن از این گیاه، باید عصارهٔ  آن را مصرف کنید (برگهای گیاه به اندازهٔ کافی مواد مؤثر ندارند). می توانید روزی ه ۶ تا ۲۴۰ میلی گرم عصارهٔ استاندارد بخورید، ولی نه بیشتر، خوردن بیش از حد آن ممکن است باعث ایجاد اسهال، تحریک پذیری، و بی قراری شود.

 

منبع: http://model24.ir

 

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بستن