خانه » متفرقه » بچه ها باید تکالیف مدرسه را به تنهایی انجام دهند
بچه ها باید تکالیف مدرسه را به تنهایی انجام دهند

بچه ها باید تکالیف مدرسه را به تنهایی انجام دهند

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

تکالیف مدرسه به بچه ها مسؤلیت آموزش می دهد. بررسی های به عمل آمده نشان می دهند. مستقل شدن و انگیزه پیدا کردن و تبدیل شدن به بالغ های موفق به آن احتیاج دارند. ما در مجله اینترنتی مدل 24 در مورد بچه ها باید تکالیف مدرسه را به تنهایی انجام دهند، بیشتر توضیح خواهیم داد.

بچه ها با نوشتن مشق شب جهت دار می شوند، می آموزند تاکاری را در زمانی مشخص شروع و تمام کنند. مدیریت بر زمان را می آموزند. از این رو مهم است فرزندان شما بیاموزند که تکالیف مدرسه را شخصاً و با مسؤولیت خود انجام دهند.

تکالیف مدرسه

اما اگر فرزند شما دفترچه به دست به نزد شما آمد و گفت «نمی توانم این تمرین را انجام دهم» چه می کنید و چه جوابی به او می دهید؟

بعضی از بچه ها پیوسته شاکی هستند که تکلیف مدرسه شان بیش از حد سخت است. در این میان تعیین این که آیا آنها به راستی از عهده انجام آن برنمی آیند دشوار است. این امکان هم هست که آموزگار آن طور که لازم بوده درباره تکلیف شب بچه ها توضیح نداده است.

اگر فرزند شما توانایی انجام این کار را داشته باشد، و با این حال انجام تمرینات درس برایش مشکل به نظر آید، شاید دلیلش این باشد که او از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیست و به تشویق نیاز دارد.

واکنشی طبیعی است اگر پدر و مادر بخواهند قدم پیش گذاشته، به فرزندشان که احساس ناتوانی و نابسندگی می کند کمک کنند. ناخوشایند است وقتی فرزند شما، در حالی که کتاب و دفترچه اش را به دست گرفته به جانب شما بیاید و بگوید «نمی توانم این مساله را حل کنم»، «خیلی مشکل است»، می بینید که او به شدت کلافه شده است و در نتیجه ترغیب می شوید قدمی بردارید و به او کمک کنید.

اما در واقع به او کمکی نمی کنید. وقتی تکالیف او را به جای خود او انجام دهید، باور او را تایید می کنید که او به تنهایی نمیتواند کارش را انجام دهد. به او این پیام را می دهید که در برخورد با تمرینات بعدی کلافه تر شود. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که او را تشویق کنید تا تکالیفش را به تنهایی انجام دهد.

چگونه فرزندانمان را به انجام تکالیف مدرسه تشویق کنیم

به فرزندانتان بگویید از آنها انتظار دارید که تکالیف مدرسهاشان را به تنهایی انجام دهند. ((ما می دانیم در مواقعی انجام تکالیف مدرسه برای تو دشوار است، اما باید تکالیف مدرسه ات را شخصاً انجام دهی. ما (من) قرار نیست که این تکالیف را به جای تو انجام دهیم. البته در صورت لزوم به تو کمک می کنیم، اما قبل از این که از ما کمک بگیری از تو انتظار داریم برای حل مسأله ات تلاش کنی و جواب ها را خودت به دست آوری».

هدف شما به عنوان یک والد این است که فرزندانتان تکالیف مدرسه اشان را شخصاً انجام دهند. اما این اتفاق یک شبه صورت نمی گیرد. کار کردن مستقل، موردی است که باید به بچه ها آموزش داده شود. پس مهم است که از همان آغاز درست حرکت کنید. وقتی در کودکی فرزندانتان آنها را تشویق به کار مستقل می کنید، به دانش آموزان و فرزندان بزرگ تر مستقل تری تبدیل می شوند.

تکالیف مدرسه

 

احتیاط :به جای فرزندتان مشق ننویسید. به جای آموزگار به فرزندتان درس ندهید.

فرزندان شما باید هر روز تکالیف مدرسه اشان را فهرست کنند. ممکن است بخواهید تمام تمریناتی را که انجام می دهند وارسی کنید. از سوی دیگر بهتر است فرزند شما ابتدا به موضوعاتی بپردازد که به ان علاقه ندارد. زیرا در شروع کار ذهن از خستگی کمتری برخوردار است و به سهولت بیشتری برنامه های دشوارتر را حل و فصل می کند.

به این نکته هم توجه داشته باشید که بچه ها با هم متفاوت اند. ممکن است فرزند شما در کلاس سوم رفتاری مسؤولانه و مستقل به نمایش بگذارد. در این صورت ممکن است مجبور نباشید هر شب کنار او بنشینید تا تکالیفش را انجام دهد. از سوی دیگر ممکن است فرزند شما در کلاسں پنجم باشد و هنوز نتواند مستقلاً تمریناتش را انجام بدهد. در این صورت ممکن است مجبور باشید کمی به عقب برگردید. او را مانند کودکان کلاس سومی راهنمایی کنید.

وقتی احساس کردید رفتار مستقلی را به نمایش می گذارد از شدت درگیری خود بکاهید، از فرایند تشویق استفاده کنید. برای این که فرزندانتان را به کار مستقل تشویق کنید، یادگیری آنچه ما به آن فرایند تشویق می گوییم ضروری است. این فرایند ساده ای است که به شما امکان می دهد تا احساس توانمند بودن را به فرزندانتان آموزش دهید که بدانند می توانند به طور مستقل کارشان را انجام دهند.

تکالیف مدرسه

 

وقتی فرزند شما مرتب برای حل تمرینات و انجام تکالیف مدرسه اش از شما سؤال میکند این نکات را رعایت کنید:

به فرزند تان اطمینان خاطر بدهید که می تواند تکالیفش را به تنهایی انجام دهد

کودک: سردرنمی آورم. نمیدانم چه باید بکنم.

والد: می دانم به نظرت می رسد که بیش از اندازه سخت است. اما مطمئن ام اگر کمی به تو کمک بکنم می توانی به تنهایی تمرینات را انجام دهی.

تمرین اسباب زحمت شده را به مراحل ساده تری تقسیم کنید تا فرزند تان بتواند با ان به راحتی برخورد کند. کودکی که خود را ناشایسته و ناتوان می بیند، ممکن است در برخورد با هر تمرینی که باید انجام دهد، نداند که از کجا باید شروع کند. به او کمک کنید تا مساله را به ابعاد کوچکتری تقسیم کند.

می توانید راهنمای حل مسأله و یا دستورالعمل چگونگی انجام تکلیف مدرسه را با او بخوانید:

کودک: خیلی سخت است سر در نمی آورم. والد: بیا دستورالعمل بالای صفحه را بخوانیم. لطفاً آن را برایم بخوان.

کودک: «زیر هر عبارت یا هر کلمه را که در ارتباط با جنگ انقلابی است خط بکشید.»

کودک را در هر مرحله ای که موفق می شود تشویق کنید. بعد به او بگویید که مرحله بعد را انجام دهد

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی حقوق محفوظ متعلق به سایت مدل 24 می باشد کپی برداری از مطالب تنها با درج لینک مستقیم منبع مجاز است.طراحی شده توسط پارس تمز