متفرقه

توصیه هایی برای روابط نزدیک تر بین زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند

هرقدر هم پیش از ازدواج یکدیگر را شناخته باشید، پس از ازدواج به کشفیات جدیدی نایل خواهید آمد! و برای داشتن روابط نزدیک باید روش های کاربردی یا حتی جدیدی را به کار بگیرید.ما در مجله اینترنتی مدل 24 در مورد توصیه هایی برای روابط نزدیک تر بین زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند، بیشتر خواهیم داد.

 

این سه توصیه برای زوج هایی است که به تازگی ازدواج کرده اند.

 

روابط نزدیک

۱. بیاموزید ما یاد می گیریم که به روابط نزدیک همسرمان پاسخ دهیم، همان طور که هر چیز دیگری را با تلاش می آموزیم.

هیچگاه تصور نمی کنیم که برای انجام دادن وظایف شغلی خود، تربیت فرزندانمان یا نصب کاغذ دیواری، دانش ذاتی داریم و نباید تصور کنیم که متأهل بودن از ما عشاق خارق العاده ای می سازد. موفقیت در هر زمینه ای نیاز به کار و تلاش دارد و روابط زناشویی نیز از آن مستثنی نیست.

حتی وقتی به شرایط و موقعیت های بحرانی و ناامید کننده می رسید، باید به دنبال فرصتی برای سرمایه گذاری برای روابط نزدیک با یکدیگر باشید. سعی کنید برنامهٔ مطالعاتی در زمینهٔ روابط زناشویی برای خود تنظیم کنید.می توانید کتاب های مفیدی را انتخاب کنید و با هم بخوانید.

سال ها پیش، وقتی ما تازه ازدواج کرده بودیم، کتاب های چندانی در مورد روابط زناشویی و همسرداری وجود نداشت، اما ما توانستیم چند کتابی پیدا کنیم و کم کم یاد گرفتیم که چه چیزی بیش از همه برای ما مفید است. نکتهٔ مهم این بود که ما می خواستیم یکدیگر را راضی کنیم و این کار برای هر دوی ما لذت بخش بود.

۲. کشف کنید تنها صحبت کردن و خواندن دربارهٔ روابط نزدیک کافی نیست.

سعی کنید کشف کنید که دیگری چه چیزی دوست دارد و از چه چیزی بدش می آید. آیا این کار به نظر ساده نیست ؟ بله، اما در واقع ساده نیست. عده ای با ترس از اینکه نتوانند به درستی عمل کنند یا این کار برای همسرشان جالب نباشد، بیشتر عقب نشینی می کنند.

یکی از کارهایی که به ما کمک کرد این بود که بعد از ازدواج زمان هایی را صرف نوازش نطلبیده و ارتباط حسی با یکدیگر کنیم تا بفهمیم چگونه حس خوبی به یکدیگر بدهیم. هدف از این کار برقراری رابطهٔ جنسی نبود، بلکه تمرینی فراتر از روابط نزدیک بود.

3. بر دیگری تمرکز کنید

 

روابط نزدیک

به راحتی می توان بر خود متمرکز شد و حساسیت نسبت به همسر را از دست داد. گاهی به سادگی فراموش می کنید که بهترین روش لذت بخشیدن واقعی به خودتان، کسب رضایت همسرتان است. وقتی بر رضایت دیگری متمرکز می شوید، متوجه می شوید که خودآگاهی کمتری دارید و بر هرگونه مورد بازدارنده ای غالب می شوید.

در مورد همسرتان مطالعه و دقت کنید تا ببینید چه چیزی موجب رضایت و لذات او می شود. شاید یکی از شما محبتش را از طریق نگاه نشان دهد و دیگری از طریق کلام.

سعی کنید طی سال های کشف و آموزش، تا می توانید در مورد یکدیگر مطالبی بیاموزید، زیرا وقتی فرزندان وارد زندگی تان می شوند، مشکلاتی را نیز همراه خود خواهند آورد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا