سلامت

خواص کرفس و درمان بیماری ها با کرفس

کرفس از زمان دیرباز برای ما ایرانیان دارای جایگاه به خصوصی در طب سنتی بوده است و بسیاری از اطبا قدیمی ما در کتابهایشان از خواص کرفس صحبت کرده اند. در این مطلب از سایت مدل24 برای شما از مهمترین خواص کرفس صحبت می کنیم.

 

 

خواص کرفس و درمان بیماری ها

خواص کرفس

بسیارند کسانی که مبتلا به آسم مرطوب بوده اند و با کرفس معالجه شده اند و در کلینیک های مخصوصی معالجهٔ بیماریها با غذا، این طور عمل کرده و نتایج مفیدی به دست آورده اند. کسانی که مبتلا به آسم مرطوب هستند، یعنی سرفه می کنند و از آنها خلط دفع می شود باید یک هفته رژیم بگیرند و غذای روزانهٔ خود را منحصر به آب کرفس کنند که با کمی آب و آب لیمو مخلوط شده باشد و هر روز سه تا چهار باریک لیوان از آن را مصرف کنند. اشخاصی که دندان دارند. و میتوانند غذا را خوب بجوند، سالاد کرفس را که با پیاز و کمی سیر و آب لیمو چاشنی خورده است مصرف کنند. معالجهٔ آسم خشک با کرفس طولانی است، ولی در هر دو نوع آسم باید هر روز ورزشهای تنفسی ملایمی انجام داد.

 

 

معالجهٔ زردی و رنگ پریدگی از خواص کرفس

خواص کرفس

همه میدانیم که رنگ پریدگی و زردی چهره نتیجهٔ افراط در پرخورک است و تمام غذاهایی که چرب و شیرین و مواد نشاسته ای دارد کبد را ضعیف کرده و زردی و رنگ پریدگی به وجود می آورند. برای درمان زردگی و رنگ پریدگی باید چند روز غذا را منحصراً کرفس کرد، یعنی سالاد کرفس و یا آب کرفس خورد و یا حتی ضماد کرفس را از خارج موقع خواب روی کبد گذاشت.

 

 

دوای گلودرد از مهمترین خواص کرفس

خواص کرفس

آب خام کرفس را بگیرید و با آب لیموترش تازه مخلوط کنید و به گلودرد شدید، و یا لوزه های شما ورم کرد، کرفس خام و لیمو غرغره کنید.

 

 

معالجهٔ کولیک نفرتیک (قولنج کلیه) از خواص کرفس

خواص کرفس

برای درمان قولنج کلیه، دو تا سه کرفس را خوب بشویید و تکه تکه کنید و درپنج تاشش لیتر آب روی آتش بگذارید تا به جوش آید، دو تا سه پیاز را خرد کرده و در آن بریزید، وقتی خوب پخته شد آن را صاف کنید و آب صاف شده آن را که به صورت بویون درآمده است با چند قطره روغن زیتون و آبلیموی ترش در فنجان بریزید و هر دو ساعت به دو ساعت یک فنجان از آن را مصرف کنید.مصرف آب کرفسں، پیاز، سیر و لیموترش ادرارآور است و شما اگر این کار را بکنید به فاصلهٔ هشت ساعت درد کلیه از شدت خود کاسته و برطرف خواهد شد.

 

 

معالجهٔ رماتیسم  از بارزترین خواص کرفس

خواص کرفس

علت رماتیسم وجود اسیداوریک در خون است که در جاهای معینی مثل زانو، قوزک پا، گردن، عضلات، شانه ها و جاهای دیگری از بدن رسوب کرده و علت دردهای ناراحت کننده ای می شود.کرفس را بکوبید و با آردبرنج مخلوط کنید و به صورت ضماد درآورید و آن ضماد را روی جاهای دردناک بدنتان بگذارید درد رماتیسم  را تسکین خواهد داد. این ضماد بیشتر وقتی مؤثر خواهد شد که بویون کرفس و یا سالاد کرفس را با پیاز خام و آب لیمو و چند قطره روغن زیتون تهیه کنید و چند روز غذای خود را منحصر به آن کنید.

 

 

معالجهٔ نقرس از خواص کرفس

خواص کرفس

نقرس درد بدی است که در اثر مصرف زیا برای معالجهٔ نقرس باید مدتی از صرف غذاهای چرب و گوشتی مواد سفیده ای پیدا می شود خودداری کرد و سالاد و بویون کرفس را مصرف کنید. ضماد کرفس خام با آبلیمو را روی شست پا بگذارید زیرا مرکز نقرس همیشه از شست بزرگ پا شروع می شود. حمام پا به مدت دو ساعت در آب گرمی که چند برگ کرفس را در ان انداخته اید، بسیار مفید است. رژیم کرفس برای معالجهٔ نقرس مؤثر است و بیمار باید غذای خود را بیشتر از آب کرفس، بویون کرفس و سالاد کرفس با لیمو و پیاز و یک حبه بمبیر ترتیہبف د هل. البته نقرسهای مزمن و خیلی سخت دیرتر بهبود مییابد، ولی به هر حال اگر بیمار مبتلا به آن صبر و حوصله کند و با طبیعت جلو برود بهبود می یابد.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا