سلامت

برای درمان سرگیجه از روشهای طبیعی بهره ببرید

بعضی از افراد هر از چند گاهی بدون دلیل دچار سرگیجه می شوند. پزشکان گاهی بدون اینکه دلیل آن را بدانند برای درمان سرگیجه داروهای شیمیایی بسیاری را تجویز می کنند.اما بد نیست بدانید می توانید بدون داروهای شیمیایی و با روش های سنتی به درمان سرگیجه بپردازید.با ما در ادامه مطلب از سایت مدل 24 همراه باشید.

 

درمان سرگیجه به روش سنتی :

درمان سرگیجه

گیاه دارویی تاتوره و نوع تزیینی آن دارای اسکوپولامین هستند، گرچه کمتر از داروی شیمیایی ان.  اسکو پولامین ممکن است مؤثر باشد، ولی می تواند عوارضی جانبی مثل تاری دید، خشکی دهان، توهم، و تپش قلب هم داشته باشد. برخی برای بیماری حرکت، در یازدگی، بیماری صبحگاهی، و هر گرفتاری دیگری که باعث سرگیجه میشود، زنجبیل را ترجیح میدهند.

علل سرگیجه کدامند :

درمان سرگیجه

اگر دچار سرگیجهٔ مزمن هستید، حتماً به پزشک مراجعه کنید. حملات مکرر یا طولانی سرگیجه میتواند علامت عفونت گوش درونی، بینظمی قلب، بالا بودن فشار خون، یا گرفتاری های دیگر باشد. برای موارد اتفاقی سرگیجه، گیاه داروهای زیر می توانند مفید باشند.

 

درمان سرگیجه با زنجبیل را امتحان کنید

درمان سرگیجه

هزاران سال است که ملوانان چینی ریشهٔ زنجبیل را برای رفع در یازدگیمی جوند، و این روش درمانی را با خود به همه جا برده ا ند – از شرق آسیا به هند، خاورمیانه، و غیره .زنجبیل را باید بیشتر امتحان کرد. قرن ها استفادهٔ عوام و چندین مطالعهٔ علمی هم این را ثابت کرده اند. یک مطالعه، که توسط کارخانهٔ دارویی معتبری انجام شد، نشان داد که زنجبیلی به اندازهٔ داروی اسکوپولامین در برطرف کردن سرگیجه مؤثر بوده است. تا زمانی که مطالعات بیشتر در این زمینه انجام نشود، نمی توان با قاطعیت در چنین مواردی نظر داد.

امروزه هم علم پزشکی نشان داده است که این روش باستانی مؤثر  است. مثلاً یک مطالعه بر روی کارآموز دریانوردی نشان داد که خوردن یک گرم (نصف قاشق مرباخوری) گرد زنجبیل کمی قبل از سفر دریایی علائم در یازدگی، از جمله سرگیجه، را در ۳۸ درصد و استفراغ را تا ۷۲ درصد کاهش میدهد. در مطالعات پیش تر روی ۱۸ مورد فرد سالم، خوردن یک گرم زنجبیل قبل از سفر، سرگیجه و علائم بیماری حرکت را بهتر از داروی استاندارد دیمن هیدرینات تخفیف داد.

دکتر وارو تایلر، ، میگوید: «برای پیشگیری از بیماری حرکت، دو کپسول زنجبیل رانیم ساعت قبل از سفر بخورید، و در صورت بروز علائم، هر چهار ساعت یک یا دو کپسول دیگر بخورید.» کپسول زنجبیل در فروشگاه های گیاهان دارویی و برخی مراکز فروش مواد غذایی موجود است.به گفتهٔ دکتر اندرو ویل،  می توانید چای زنجبیل تازه، یا برش هایی از زنجبیل شکر زده هم مصرف کنید.

 

 

درمان سرگیجه با ژینکو یک راهکار مناسب

درمان سرگیجه

در اروپا، عصارهٔ گیاه ژینکو برای درمان سرگیجه و بسیاری ناراحتیهای دیگر، مصرف گستردهای دارد. یک مطالعه در فرانسه بر روی ۷۰ نفر گرفتار سرگیجهٔ مزمن نشان داد که ۴۷ درصد آنها با خوردن عصارهٔ ژینکو بهبود یافتند. می توانید روزی ۶۰ تا ۲۴۰ میلی گرم عصارهٔ استاندارد بخورید، ولی نه بیشتر، خوردن بیش از حد آن ممکن است باعث ایجاد اسهال،تحریکپذیری، و بی قراری شود.

 

 

درمان سرگیجه با کرفس موثر است

درمان سرگیجه

دانهٔ کرفس سابقهٔ طولانی مصرف برای درمان سرگیجه در پزشکی سنتی چین دارد.

 

 

درمان سرگیجه با کدو مسمایی فراموش نشود

درمان سرگیجه

برخی گیاه درمانگرهای مورد اعتماد  مدعی اند که تخم کدو مسمایی در تسکین سرگیجه مؤثر باشد.  اگر بخواهیم این روش درمانی را در پیش بگیریم، کرهٔ تخم کدو را هم امتحان می کنیم.

 

 

با مخلوط گیاهان به درمان سرگیجه بپردازید

درمان سرگیجه

نمی توان از توصیهٔ چای ترکیبی همهٔ این گیاهان ضد سرگیجه با گیاه داروهای آرام کنندهٔ دیگر معده خودداری کرد. چهار قاشق مرباخوری زنجبیل با کمی تخم کدو مسمایی، دانهٔ کرفس، گل بابونه، رازیانه، پوست پرتقال، و پونهٔ سنبله ای را خرد کرده و بگذارید ۱۵ دقیقی خیس بخورند و بعد بنوشید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا