سلامت

درمان سنگ کلیه با طبیعی ترین روشها

سنگ کلیه به دلیل رسوب موادی از قبیل کلسیم در کلیه ها ایجاد می شود. معمولا پزشکان برای درمان سنگ کلیه در زمان های قدیم تجویز خاصی نداشتند و اجازه می دادند خود به خود دفع شوند اما امروزه با روش سنگ شکن این روند کمی تسهیل یافته است. ما در این مطلب سعی بر این داریم که از روش های سنتی برای درمان سنگ کلیه با شما عزیزان صحبت کنیم.

داروخانهٔ سبز برای درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

بهترین راه جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه نوشیدن روزانهٔ شش تا هشت لیوان آب است. این کار ادرار را همیشه رقیق نگاه داشته و مانع تشکیل سنگ می شود. در پیشگیری و درمان سنگ کلیه رژیم غذایی گیاهی هم مؤثر است، چون غنی از منیزیم است و نشان داده شده است که مکمل منیزیم احتمال تشکیل مجدد سنگ کلیه را کاهش می دهد. برای جلوگیری از تشکیل سنگ صفرا هم رژیم غذایی کم چربی و کم کلسترول مؤثر است، یعنی اینجا هم رژیم غذایی گیاهی بهتر است. اگر از شانس بد دچار سنگ صفرا یا سنگ کلیه شدید، قبل از همه چیز دستورات پزشک معالج خود را رعایت کنید. من گیاهان زیر را به عنوان کمک پیشنهاد می کنم.

 

درمان سنگ کلیه با گیاه بید

درمان سنگ کلیه

کمیسیون E، که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، مصرف این گیاه را برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و بیماریهای التهابی مجرای ادراری و درمان سنگ کلیه تأیید کرده است. من با دو تا ده قاشق مرباخوری از قسمت های زیرزمینی گیاه چای درست می کنم. گیاه را خرد کرده و پنج تا ده دقیقه آن را در یک یا دو فنجان آب جوش بخیسانید. اروپاییان روزی تا چهار فنجان از این چای می نوشند.

 

زنجبیل و گیاه دم اسب مفید در درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

کمپرسی داغ با چای غلیظ زنجبیل درد ناشی از حملهٔ سنگ کلیه را تسکین می دهد. این کمپرسی با ایجاد تحریک پوستی همانند یک ضد تحریک عمل کرده و درد عمقی سنگ کلیه را تسکین می دهد. دُم اسب موثر در درمان سنگ کلیه : کمیسیونEمصرف گیاه دم اسب را در درمان سنگ کلیه و سلامت کلی لولهٔ ادراری تأیید کرده است، چون مقدار ادرار را زیاد می کند. (این گیاه را فقط پس از مشورت با پزشک یا درمانگر مصرف کنید.)

 

 علف طلایی را در درمان سنگ کلیه امتحان کنید

درمان سنگ کلیه

این گیاه دارای ترکیبلیو کارپوزید است که مُدری قوی است و به دفع آب از بدن کمک میکند. گیاه درمانگر ها شواهد بالینی خوبی از تأثیر علف طلایی در درمان التهاب مزمن کلیه (نفریت) دیده اند. بنا بر این از این که کمیسیون E آن را برای جلوگیری و درمان سنگ کلیه تأیید کرده است تعجب نمی کنم. کمیسیون E نوشیدن روزانهٔ سه تا چهار فنجان چای علف طلایی با پنج قاشق مرباخوری خشک کرده و خردکردهٔ جوانه گل آن در یک فنجان آب جوش را در فواصل غذاها توصیه میکند. البته از تأیید این گیاه برای درمان سنگ صفرا توسط کمیسیون E تعجب کردم.

چند گیاه کمک کننده در درمان سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه

کمیسیون E برگهای جعفری را برای درمان سنگ کلیه تأیید کرده است. با سه تا شش قاشق مرباخوری در یک فنجان آب جوش چای درست کرده و روزی یک بار بنوشید. گرچه چگونگی تأثیر این گیاه کاملاً روشن نیست، گمان می رود به گشاد شدن ریزراه ها (لوله هایی که ادرار را از کلیه ها به مثانه می برند) کمک کرده و باعث دفع سنگ های کوچک میشود. جعفری گیاهی مدر است که از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند. نوشیدن دو تا سه فنجان چای را یا یک قاشق مرباخوری خشک کردهٔ ریشهٔ گیاه در یک فنجان آب جوش توصیه می کند. بگذارید گیاه تا ۱۵ دقیقه در آب خیس خورده و بعد آن را صاف کنید.

گزنهٔ دو پایه: بالاخره، کمیسیون E نوشیدن روزانهٔ چندین فنجان چای گزنه را برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه توصیه می کند. یک قاشق مرباخوری خردکردهٔ خشکی گیاه اند یک فنجان آب جوش بخیسانید. یا برگ های گزنه را جوشانده و با کمی سرکه بنوشید. به همین چیدن برگها باید دستکش به دست کنید، ولی تیغهای گزندهٔ برگها به هنگام جوشاندن از است. می روند، و برگ های آن بسیار خوشمزه می شوند.

 

منبع: https://model24.ir

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا