سلامت

درمان عفونت مثانه با گیاهان طبیعی و ساده

عفونت مثانه در بانوان نوع بسیار رایجی است که البته آقایان نیز در صورت بزرگی پروستات به آن دچار می شوند. محققان اعلام کرده اند که علت بسیاری از عفونت های مثانه عامل باکتریایی است که باعث دفع ادرار دردناک نیز می شود. اولین اقدام پزشکان برای درمان عفونت مثانه تجویز آنتی بیوتیک ها می باشد که ما در این مطلب تلاش کرده ایم از روش های گیاهی و سنتی در درمان عفونت مثانه با شما عزیزان گفت و گو کنیم.

 

انگور خرس در درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه

در مورد توصیهٔ دیگر گیاهی برای جلوگیری از عفونت مثانه از دکتر وارو تایلر، استاد گیاهان دانشگاه پردیو کمک می گیریم. دکتر تایلر در کتاب گیاهان انتخابی بر توصیه های کمیسیون E، که مرکز تخصصی آلمان برای گیاهان دارویی است، تأکید کرده است. فهرست دکتر تایلر با انگورخرس شروع می شود که خویشاوند نزدیک سیاه گیله و قره قاط است، و آنتی بیوتیک و مدر طبیعی و آربوتین دارد. دکتر تایلر با «مؤثرترین گیاه ضدباکتریایی برای عفونت های لولهٔ ادراری» خواندن انگور خرس، تجویز کمیسیون E را این طور نقل می کند: برای درمان عفونت مثانه روزانه ده گرم آن را بخورید. این مقدار انگور خرس حاوی ۴۰۰ تا ۷۰۰ میلی گرم آریوتین است. حداکثر اثر ضدباکتریایی آن سه تا چهار ساعت پس از خوردن آن است.

 

تاثیر گیاه غان در درمان عفونت مثانه

درمان عفونت مثانه

همراهان عزیز سایت مدل24: کمیسیون E ارزش مُدر بودن برگ های غان را در درمان عفونت های کلیه و لولهٔ ادراری  و درمان عفونت مثانه تأیید کرده است. اگر می توانید تنتور برگ غان پیدا کنید، به توصیهٔ کمیسیون E، روزی چند بار دو تا سه گرم (حدود یک قاشق مرباخوری) از آن بخورید. من چای پوست غان را ترجیح میدهم، که می توانید با اضافه کردن مشتی از آن به یک یا دو فنجان آب جوش تهیه کنید. با خشک کردهٔ برگ های این گیاه زیبا و رونده، چای مدر درست می کنند.

 

درمان عفونت مثانه با گیاه باکو

درمان عفونت مثانه

گیاه باکو از زمان های بسیار قدیم به عنوان مدر و درمان کنندهٔ التهاب و عفونت کلیه لولهٔ ادراری شناخته شده است. عجیب این که کمیسیون E آن را تأیید نکرده است. منابع دیگر هم اشارهٔ کوتاهی به عنوان یک مُدر و گندزدا در موارد خفیف عفونت لولهٔ اداری به آن دارند. ولی بسیاری از گیاه درمانگرها باکو را مؤثر می دانند. گیاه باکو حاوی دیوسفنول است که اثر ضدباکتریایی دارد.

 

در درمان عفونت مثانه علف طلایی را امتحان کنید

درمان عفونت مثانه

اروپاییان علف طلایی را به عنوان یکی از بی خطرترین و مؤثرترین گیاهان مدر می دانند. شواهد بالینی زیادی برای مُدر بودن آن در دست است. همچنین شواهد علمی روشنی دال بر مفید بودن آن در التهاب کلیه (نفریت) وجود دارد. همهٔ این ها باعث می شود تا بسیاری از طبیعت درمانگرها آن را برای درمان عفونت مثانه مفید تشخیص دهند. چندین گونه علف طلایی برای تسکین التهاب لولهٔ ادراری و جلوگیری از تشکیل و نیز دفع راحت سنگ های کلیوی در اروپا مصرف می شود. کمیسیون E هم خوردن علف طلایی را برای پیشگیری و درمان انواع مختلف گرفتاری های مثانه و کلیه پیشنهاد می کند.

 

گزنه دو پایه در درمان عفونت مثانه:  کمیسیون E مصرف گزنهٔ دو پایه را برای جلوگیری و درمان سنگ کلیه توصیه می کند. چون گزنه به عنوان مدر اثر می کند، باید در درمان عفونت مثانه هم مؤثر باشد. در یک بررسی درمان ۱۴ روزه با گزنه، افزایش حجم ادرار در افرادی که گزنه مصرف کرده بودند مشاهده شد.

 

منبع: https://model24.ir

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا