سلامت

درمان نزله با نسخه های طب سنتی

نزله ورم غشاء مخاطی بینی، حلقی و یا قسمت های دیگر بدن ( روده ای، آلت تناسلی و …) همراه با دفع خلط بیشتر نسبت مواقع عادی می باشد، حال این ورم بصورت حاد و یا مزمن مخاط داخلی را فرا میگیرد و این خلط بوسیله غدد مخاطی ترشح می شود. این خلط دارای توکسین ها و مواد سمی دفع شده از بدن می باشند.برای درمان نزله ابتدا باید درک دقیقی از نزله داشت. در این مطلب از سایت مدل24 ما برای شما روشهای طبیعی درمان نزله را توضیح می دهیم.

 

تعریف نزله و درمان نزله

درمان نزله

ترشحات نزله معمولاً از روده ها و کلیه ها، پوست و شش ها دفع می گردد. در عین حال وقتی هر یک از این اعضاء کار خود را به خوبی انجام ندهند، این التهاب در هر یک از انها پیش میاید. زمانی که علل ایجاد کننده ی نزله رفع نشوند، این مشکل از یک منطقه به منطقه دیگری از مخاط گسترش پیدا می کند. با این روش تحریکات و تورم دیواره ی معده و روده و دهان پیشرفت می کند. سپس نزله از این محل به گوش ها و ریه و چشم خواهد رسید. حتی در دختران کوچک و زنان به اعضاء تناسلی و از طریق رحم به لوله های تخمدان نیز سرایت می کند.پیرامون بحث درمان نزله بد نیست بدانید که وقتی در این بیماری پیشگیری و چگونگی تغذیه ملاحظه نگردد، مسمومیت خون و لنف و سلولها افزایش می یابد و به موازات آن نزله نیز شدیدتر میگردد.

اشکالات گوارشی با ناراحتی های تنفسی دایم یا دوره ای همراه با زکام  و سرماخوردگی حاد شروع می شود. این زکام به عنوان بهترین راه شناخته می شود که بدن از طریق ان سعی می کند خود را از مواد سمی رها سازد. در این حالت بیمار بیش از پیش ضعیف می شود و نیروی مریض در جهت دفع سموم کمتر می شود. در این موقع ممکن است بحرانهای اجتناب ناپذیر جدیدی از طریق زکام، التهاب گوشها، سینوزیت، برونشیت، ورم لوزتین، رشد بیش از حد نسوج لنفاوی در بینی و گلو ( بر اثر افزایش حجم مخاط)، سیاه سرفه، سرخک، آبله مرغان، اسهال، استفراغ و غیره تظاهر کنند. این تظاهرات نشانگر آن است که بیماری برگشت نموده است، گرچه مشکلات زیادی ایجاد کرده است، برای درمان نزله تمام این بحرانها مفید می باشند. ولی هر یک از آنها مورد دخالت و دستکاری قرار خواهند گرفت و بیماری به تدریج جای خو را از حالت حاد به ناراحتی های مزمن میدهد و نزله به صورت یک ناراحتی مداوم و بد شکل در میاید.

علائم ناراحتی های نزله و درمان نزله

درمان نزله

معمولاً نزله مجاری گوارشی در طول زندگی اشکال متغیری دارد. در شرایط زندگی عادی ناراحتی های گوارشی، میگرن، درد، افزایش اسید کلریدریک، در ترشحات معده، گاز ناشی از تخمیرها و گندیدگی مواد در روده، اسهال، یبوست، بحرانهای کبدی، آپاندیست و غیره از ناراحتی های رایج بین مردم در تمام سنین می باشند. نزله به کبد و لوزالمعده سرایت نموده و ترشحات این اعضاء را نیز دچار اشکال میسازد و به همین ترتیب اعضاء گوارشی به طور دایمی و بیش از حد انباشته و متورم شده و بر اثر وجود مواد غذایی به مقدار زیاد و همچنین گازهایی که از تجزیه آنها به وجود میآید، گشاد شده، وزن محتویات آنها از قدرت عضلات و بافت ها کاسته و در نتیجه اعضاء گوارشی پایین افتاده و جابه جا می شوند و افتادگی اعضاء به وجود می آید به صورتی که معده گشاد و روده از شکل خود خارج میگردد و کولون عرضی از جای خود پایین میافتد. این حالت مستقیماً به ایجاد فتق ، ورم اعضای تناسلی، انحراف و جابجایی رحم، واریس، بواسیر و پیچیدگی ستون فقرات منجر خواهد شد.

با در نظر گرفتن تحلیل عصبی، آسیب دیدگی طولانی مدت اعضای گوارشی می تواند نشانه ای از تحول هر چه وخیمتر بیماری باشد. غشاء هایی که به تدریج اسیب دیده و از خون اشباع و متورم شوند، به تدریج توانایی خود را از دست داده، و در نتیجه سخت و کلفت می شوند. تا بهتر بتوانند در برابر عوامل آسیب زا مقاومت کنند. تخریب آنها در برخی مواد به شکل خود به خود بر اثر تخریب بافت ها و یا به دنبال زخمی که بر اثر عوامل مکانیکی یا شیمیایی ایجاد می شوند، صورت می گیرد. بیشتر مواقع، زکام و نزله از راه لوله ی استاش به گوش سرایت می کند و در آنجا مستقر می شود و به تدریج مانع شنوایی میگردد، این وضع ممکن است به قدری شدید باشد که به کری نزله ای و یا کری مطلق منجر گردد. این حالت بسیار ناراحت کننده میباشد و به علاوه بر اختلال در شنوایی، صداهای گوش خراش نیز در گوش احساس شود. در مورد علت بیماری باید گفت که آنچه درباره علل بیماری های نزله  زکام وجود دارد، در کری نزله ای نیز صادق است

 

درمان نزله با طب سنتی

درمان نزله

امساک در غذا، بستگی به شدت بیماری و سن بیمار، ملاحظات باید در نظر گرفته شود. میوه های ترش در حالتی که نزله حاد باشد، باید حذف گردد. از خوردن مواد غذایی خیلی داغ که باعث تخمیر مخاط گوارشی می شود، پرهیز کند. عوامل موروثی یا هم خونی نیز در گرایش به نزله، نقش مهمی را ایفا می کنند. برای درمان نزله پرخوری نکنید، خصوصا در رابطه با هیدراتهای کربن ( مواد نشاسته ای، قندها و چربیها) .برای درمان نزله از مصرف افزودنیهای شیمیایی در مورد غذایی خودداری کنند، از نوشیدنیهای الکلی و دخانیات خودداری کنند. در درمان نزله از اضطراب و استرس و هیجانات پرهیز کنند. تمرینات فیزیکی و تنفسی از اهمیت فوق العادهای برخوردار است، انجام دهند. برای درمان نزله از پوشیدن لباس زیاد خودداری کنند. که لباس زیاد باعث ضعیف شدن و تخریب پوست می شود که نتیجه آن حساسیت بیشتر نزله ای خواهد بود.  فراموش نشود، شیر باید در مدت درمان نزله از برنامه غذایی نزله حذف شود. مصرف نمک را باید به حداقل رساند، چون نمک و رژیم غذایی باید حفظ شود.

 

منبع:https://model24.ir

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا