سلامت

درمان کرم گوارشی با گیاهان و میوه ها

کرم هایی که در این مطلب از سایت مدل24 به آنها می پردازیم انگل های ریزی هستند که به لولهٔ گوارش انسان، و گاهی جاهای دیگر بدن، حمله می کنند. این انگل ها عبارتند از کرم های پهن، کرم های قلاب دار، کرمک، کرم های گرد، کرم های نواری، و کرم های شلاقی. بیش از یک میلیارد نفر در سراسر دنیا میزبان انواع کرم های روده ای هستند. فکر نکنید که این مشکل فقط به کشورهای در حال توسعه اختصاص دارد. روزنامهٔ نیویورک تایمز برآورد کرده است که حدود ۲۵ میلیون امریکایی، بیشتر کودکان همهٔ طبقات اجتماعی، گرفتار کرم روده هستند. با ما همرا باشید تا روش های سنتی برای درمان کرم گوارشی را به شما عزبزان آموزش دهیم.

درمان کرم گوارشی با روش های طبیعی

درمان کرم گوارشی

پزشکی رایج از داروهای مختلفی برای از بین بردن کرم های روده کمک می گیرد. این داروها عموماً مؤثر هستند، گرچه برخی از آنها ممکن است عوارض جانبی، از جمله تهوع، اسهال، چنگه های شکمی، و سرگیجه داشته باشند. اگر فکر می کنید انگل روده دارید، بهتر از قبل از هر کار برای تشخیص نزد پزشک بروید و دستورات درمانی او را به کار ببندید. بعد، اگر خواستید از روش های درمان گیاهی استفاده کنید، موضوع را با پزشک در میان بگذارید. شاید فرد تمایل داشته باشد برای رهایی از عوارض جانبی ناشی از داروها، از گیاهان دارویی  کمک بگیرد. در زیر به توضیح نمونه هایی از این گیاهان می پردازیم.

 

 زنجبیل موثر در درمان کرم گوارشی

درمان کرم گوارشی

پل شولیک، گیاه شناس نیوزلندی و نویسندهٔ کتابهای ادویهٔ معمولی و داروی شگفت انگیز، میگوید که ریشهٔ زنجبیل بر علیه بیشتر انگله ای خطرناک تأثیر فوق العده ای دارد. یکی از این انگل ها، آنیساکیس است، که انگلی ژاپنی است و از طریق ماهی خام  وارد بدن می شود، و در حال گسترش در همه جاست. در یک مطالعه، عصارهٔ زنجبیل بیش از ۹۰ درصد کرمینه های آنیسا گیس را ظرف ۴ ساعت بی حرکت و بعد از ۱۶ ساعت از بین برد. گر غذای ژاپنی ماهی خام دوست دارید، فکر می کنم رعایت روش ژاپنی خوردن زنجبیل همراه یا بعد از آن درست باشد. این کاری پیشگیرانه است.

کدو مسمایی مفید در درمان کرم گوارشی

درمان کرم گوارشی

نشان داده شده است که تخم و عصارهٔ کدو مسمایی به از بین بردن و دفع کرم های روده و انگل های دیگر کمک زیادی می کند. لااقل یک فراوردهٔ تجاری عصارهٔ کدو مسمایی برای دفع انگلی و درمان کرم گوارشی ساخته شده است. درمان گرهای پزشکی جایگزین اغلب به بیماران مبتلا به انگل های روده خوردن روزانهٔ ۳۰ گرم تخم کدو را تا زمان برطرف شدن گرفتاری تجویز میکنند. برای اطمینان خاطر می توانید تخم کدو و زنجبیل را با هم بخورید.

 

خوردن سیر و خربزه درختی در درمان کرم گوارشی

درمان کرم گوارشی
کریس دتریج گیاه درمانگر سیر را برای درمان کرمک، کرم های گرد، ژیاردیا، و دیگر عفونت های انگلى تجویز می کند. او پیشنهاد می کند سه حبه سیر را با ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم هویج آب گرفته و هر دو ساعت یک بار بنوشید. خربزه درختی مفید در درمان کرم گوارشی: سرخپوستان قبیلهٔ چوکو در امریکای مرکزی شیرابهٔ خربزهٔ درختی را برای دفع انگل های روده ای مصرف می کنند. دوست سرخپوستی می گفت آنها حدود یک دوجین تخم درشت خربزهٔ درختی را برای رسیدن به همان نتیجه درسته می خوردند. تخم خربزهٔ درختی به تندی خردل است.

 

زردچوبه ادویه ای کارساز در درمان کرم گوارشی

درمان کرم گوارشی

شفابخشی های سنتی هندی مصرف این ادویهٔ خوشمزه را برای دفع کرم ها، مخصوصاً کرم های نماتود، توصیه می کنند. زردچوبه دارای چهار ترکیب با خاصیت ضد انگلی است. هر کدام از این ترکیبات به تنهایی مؤثر نیست، ولی وقتی همراه هم باشند، خاصیت کرم کشی قوی پیدا می کنند. بهترین روش مصرف زردچوبه تا جایی که ما میدانیم، خوردن ادویه های هندی «کاری» است، که زردچوبه جزء اصلی آن است، و رنگ زرد به آن می دهد.

بالاخره، چون آنزیم های تجزیه کنندهٔ پروتئین نقش مهمی در درمان انگل ها و درمان کرم گوارشی بازی می کنند، خوردن دسری شامل خرد کرده و آب میوه های دارای این آنزیم ها را پیشنهاد می کنیم. این میوه ها عبارتند از برگ انجیری، انجیر، خربزهٔ درختی، و آناناس، دسر را با میخک، زنجبیل، و زردچوبه خوشمزه کنید. (دسترسی به گیاه برگ انجیری مشکل است، مگر در مناطق گرمسیری باشد. بنابراین، میتوانید آن را حذف کنید.) کمی هم آب آلو به عنوان مسهل به آن اضافه کنید تا انگل ها راحت تر دفع شوند.

 

منبع: https://model24.ir

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا