سلامت

درک توقعات همسران در زندگی مشترک

اگر می خواهید صمیمیت، عشق و محبت را در زندگی مشترک خود ارج نهید، باید سعی کنید برای درک توقعات همسرتان بیشتر زمان بگزارید. ما در مجله اینترنتی مدل 24 در مورد درک توقعات همسران در زندگی مشترک بیشتر توضیح خواهیم داد.

درک توقعات

 

به ندرت زوج هایی را می بینید که از زندگی عاشقانهٔ خود توقعات یکسانی داشته باشند یا در پی لذت های مشابه هم و به اندازهٔ هم باشند. در بیشتر موارد دو نفر با علائق وتوقعات بسیار متفاوت را میبینیم که نهایت تلاش خود را می کنند تا به یک حد وسطی برسند.

همسران باید بدانند که چه چیز صمیمیت برای هریک از آنها را افزایش می دهد. برای زنان صمیمیت عاطفی معمولاً قبل از صمیمیت فیزیکی است و برای مردان صمیمیت فیزیکی، صمیمیت عاطفی ایجاد می کند.

بنابراین چگونه می توانید توقعات خود را مشخص و به زبان آورید؟ اساساً باید دو چیز را بدانید: شما چه می خواهید و همسرتان چه می خواهد؟ این مسئله آنقدرها هم ساده نیست. ما آنقدر مسائل مختلف همراه خود داریم که طبقه بندی آنچه واقعاً برایمان در یک زندگی عاشقانه مهم است، می تواند به یک روند گیج کننده تبدیل شود.

 

احتمالا تصویری از عشق برای خود ساخته اید.

فیلم ها اغلب تصاویری غیر واقعی ارائه می دهند و انتظارات ما را غیر واقعی می کنند. علاوه بر آن، گاهی به سختی می توان نیازها و علائق خود را درک کرد و به زبان آورد. صحبت دربارهٔ انتظاراتتان از جمله ساعت هایی است که منحصراً با همسرتان خواهید گذراند و باید در فضایی حاکی از اعتماد، عشق بدون قید و شرط و پذیرش صورت گیرد.

ما درک می کنیم که خواسته ها و علائق شما با هم تفاوتهایی دارد. یک هشدار: اگر یکی از شما به راحتی نمی تواند انتظاراتش را بیان کند، صبور، ارام و پذیرا باشید.

برای ما بدون شک ناراحت کننده ترین موقعیتها زمانی بوده است که در مورد انتظارات یکدیگر دچار سوءتفاهم می شویم. این حالت زمانی رخ می دهد که در مورد انتظاراتمان صحبت نمی کنیم.

ما سه نکته برای شروع صحبت دربارهٔ انتظاراتمان داریم:

۱) انتظارتان را به زبان آورید.

۲) اصل مطلب را بگویید.

۳) واقعگرا باشید.

انتظارتان را به زبان آورید

 

درک توقعات

یکی از اساسی ترین کارهایی که می توانید برای درک متقابل انجام دهید، صحبت دربارهٔ انتظاراتتان و درک توقعات است. این امر به شما کمک می کند تا با هم به یک موضوع نگاه کنید، اما اگر انتظاراتتان از هم، کاملا متفاوت بودند، تعجب نکنید. صحبت دربارهٔ آنها می تواند نقطهٔ شروعی عالی برای درک بهتر نیازها و علایق یکدیگر باشد.

اصل مطلب را بگویید

وقتی دربارهٔ انتظارتان از رابطهٔ عاشقانه می گوید، صراحتاً به آن اشاره کنید. صحبت دربارهٔ موارد دقیق و خاص زندگی همراه با عشق تان مانند آموختن یک زبان جدید است.

در ابتدا ممکن است این کار نامناسب باشد، اما باید بتوانید زبان عشق خود را ایجاد کنید. تا زمانی که صحبت نکنید از کجا میتوانید بفهمید که همسر یا نامزدتان از چه چیزی خوشش می آید؟

در اغلب موارد تنها تصور می کنیم که دیگری باید به طور خودکار بداند که ما چه می خواهیم یا نیاز داریم. همچنین تشویقتان می کنیم که دربارهٔ هرگونه ترس و کمرویی خود صحبت کنید. یکی از شما ممکن است کمروتر از دیگری باشد.

پس بخش اصلی صحبت کردن دربارهٔ آن ممکن است به دلیل تمایل یک طرف به شنیدن نظرات طرف مقابل یا حساس بودن نسبت به او باشد. می توانید دربارهٔ موضوعات خاص دیگری که با آنها مواجه خواهید شد صحبت کنید. (مانند اینکه چه مقدار وقت برای ایجاد یک زندگی عاشقانهٔ خلاق اختصاص خواهید داد.)

واقعگرا باشید

 

درک توقعات

هر فصلی از عشق چالشها و فرصتهایی برای رشد ایجاد می کند و در هر فصل خواهید خواست انتظاراتتان را بازبینی کنید آنچه در دوره ای از زندگیتان کاملا واقعگرایانه به نظر می رسد، ممکن است در دوره ای دیگر کاملا عکس آن باشد؟

از اینجا شروع کنید که ببینید در حال حاضر در چه نقطه ای قرار دارید. آیا این ازدواج اول هر دوی شماست؟ یا برای یکی یا هر دویتان ازدواج دوم است و فرزندانی از ازدواج قبلی دارید؟

امروزه تعداد بسیاری از ازدواج ها، ازدواج دوم است و در بسیاری از موارد زن یا شوهر فرزندانی از ازدواج قبلی همراه خود می آورند. اگر قرار است فرزندان خود را وارد زندگی مشترکتان کنید، باید به این نکتهٔ مهم توجه کنید که آنها چه تأثیری بر زندگی عاطفی شما دارند و چه انتظاراتی در این رابطه واقعگرایانه است.

در هر شرایطی که باشید، در صورتی که زمانی را صرف درک توقعات و کشف راه های عشق ورزیدن به یکدیگر کنید، زندگی عاشقانه تان حفظ خواهد شد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا