سلامت

معرفی بیماری نشانگان تونل مچ دست

کتی کویل گیاه رمانگر مشهور و مورد احترام روزهای زیادی را پشت کامپیوتر مینشیند و در اثر فشار بر روی عصب هایی که از تونل بین استخوان های مچ دست می گذرند دچار نشانگان تونل مچ دست (CTS) شده است. علائم این بیماری درد، ضعف، خشک شدن انگشتان، و احساس سوزن سوزن شدن دست است. ما این مطلب را با بیان یک تجربه کوچک شروع کرده و در ادامه از علایم و درمان گیاهی نشانگان تونل مچ دست برای شما عزیزان بیشتر صح بت می کنیم.

 

تجربه ی یک فرد در بیماری نشانگان تونل مچ دست

نشانگان تونل مچ دست
با بدتر شدن بیماری نشانگان تونل مچ دست کتی کویل، ناچار به کنار گذاشتن ماساژ و نواختن ساز شد، چون بیشتر توانایی انگشتان خود را از دست داد. به زحمت توانست ماشین کردن دست نوشته هایش برای کتاب دائره المعارف مصور گیاه داروها را به پایان برساند. سرانجام، بیماری چنان شدید شد که دیگر نمی توانست دستگیره در را هم بچرخاند.

در این هنگام، یکی از دوستان گیاه شناس به کویل توصیه کرد از درمان های گیاهی خود کمک بگیرد. او هم برنامه شفابخشی شدیدی را در پیش گرفت. با یک استخوان درمان گر مجرب کمک گرفت که مچ هایش را دستکاری کرده و او را به ورزش کردن ترغیب کرد، گیاهان دارویی بیشتری مصرف کرد و بر تنشهای روانی بیشتر فائق آمد. با استفاده از روغن های عطر درمانی ماساژ منظم مفاصل را انجام داد. یک ترکیب گیاه دارویی برای تسکین درد عصبی تهیه کرد و مقادیر مناسبی روغن های گیاهی در طول روز روی مچ هایش مالید. بهبود او بسیار آهسته بود، ولی بالاخره انجام گرفت، و بدون انجام عمل جراحی معمول برای نشانگان تونل مچ دست بهبود یافت.

زنان بیشتر دچار نشانگان تونل مچ دست می شوند

نشانگان تونل مچ دست

همراهان عزیز مدل24: زنان بیشتر از مردان دچار نشانگان تونل مچ دست می شوند، چون نوسانات دوره ای هورمون های چرخه قاعدگی، آبستنی، و یائسگی می تواند باعث تورم بافت های اطراف تونل مچ دست شود. با الهام از روش چینی برای بهبود انعطاف پذیری، دو توپ فلزی کوچک را در دست گرفته و آنها را دور هم بچرخانید. دست با این توپ های چینی ورزش کرده و حرکات چرخشی ماهیچه ها و رباط های دست و مچ را ماساژ میدهد. وقتی با کامپیوتر کار میکنید، اغلب استراحتی در میان کار به خود داده و دستها را با توپ های چینی ورزش دهید.

 

نشانگان تونل مچ دست چیست

نشانگان تونل مچ دست
نشانگان تونل مچ دست آسیبی ناشی از تکرار حرکات یکنواخت است – یعنی تجمع ضربه ها در اثر استفاده سریع و مداوم از انگشتان (کار کم شدت و پرسرعت انگشتان). ده ها سال است نشانگان تونل مچ دست به عنوان خطر شغلی در کتاب داران و صندوق داران فروشگاه های بزرگ که در طول روز کارهای یکنواخت و تکراری با انگشتان انجام می دهند شناخته شده است. ولی از سالهای دهه ۱۹۸۰ که کامپیوتر به خانه ها راه یافت به عنوان یک بیماری خانگی درآمد. ناگهان میلیون ها شغل نیازمند حرکات سریع انگشتان شدند که باعث آسیب دیدگی هایی مثل نشانگان تونل مچ دست گردید. این گرفتاری برخی موسیقی دانها، کارگران کارخانه ها، و افراد دیگری نیز هست که کارهای دستی یکنواخت انجام می دهند.

 

درمان نشانگان تونل مچ دست با گیاه بید

نشانگان تونل مچ دست

خوشبختانه، گیاه داروهایی برای التیام این گرفتاری وجود دارد. پوست بید، که منبع اصلی آسپیرین است، ترکیبات سالیسیلات دارد که هم مسکن درد است و هم التهاب را کاهش می دهد. همچنین می توانید گیاهان دیگر غنی از سالیسیلات، مخصوصأ عروس چمنزار و امرودی، مصرف کنید. یک یا دو قاشق مرباخوری از یکی از این گیاهان را به صورت گرد خشک کرده پوست یا پنج قاشق مرباخوری پوست تازه را ده دقیقه خیسانده و بعد از صاف کردن بنوشید. می توانید برای از بین بردن مزه تلخ، لیموناد به آن اضافه کرده و روزی تا سه فنجان بنوشید. فراموش نکنید که اگر به آسپیرین حساسیت دارید، نباید گیاهان شبیه آسپیرین هم بخورید.

 

منبع: https://model24.ir

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا