سلامت

مهمترین نسخه ها در خصوص خواص لیموترش

نزدیک به چهارصد سال قبل از میلاد تئوفراست از لیموترش گفتوگو کرده و آن را به نام، سیب مدی اسم برده است، ولی به نظر نمیرسد که مردم در آن زمان لیمو را کشت کرده باشند، بلکه به طور خودرو میروییده است.در این مطلب از سایت مدل 24 برای شما از تاریچه لیموترش و خواص لیموترش صحبت میکنیم.تنها در قرن چهارم میلادی وقتی جنگجویان مسیحی جنگهای صلیبی به فلسطین رسیدند در باغهای اعراب لیموترش را دیدند که کشت شده بود. پلین گیاهشناس معروف لیمو را به عنوان پادزهری قوی شناخته است.

 

 

خوای لیموترش از دیرباز

خواص لیموترش

نظریهٔ پلین در پایان قرن دوم میلادی دوباره بررسی و به ثبوت رسید و معلوم شد لیمو واقعاً سموم بدن را از بین میبرد. در این زمان این داستان معروف شد که دو نفر از طرف دادگاه به علت جرمی که مرتکب شده بودند محکوم شدند، که به نیشهای افعی های گرسنه کشته شوند، زنی به حال آنها ترحم کرد و چند لیموترش به آنها داد و آنها با خوردن لیموترش از نیش افعی های گرسنه مصون ماندند و زهر افعی ها به آنها کارگر نشد.

ابن سینا پزشک معروف ایرانی در وصف خواص لیموترش گفته است: آبلیمو را برای تشنجات ناشی از تب، بهترین دارو است و همچنین بیماری یرقان را با لیمو معالجه می کرد. بالاخره، سنت هیلدگراد مصرف پوست لیمو را به زنان حامله تجویز میکرد تا هوسهاس آنها فروکشد، قوهٔ هاضمهٔ آنها تقویت شود و دل به هم خوردگی و استفراغ آنها متوقف شود.

 

 

نسخه هایی در خصوص خواص لیموترش

خواص لیموترش

معالجه آنژین از خواص بارز لیموترش است. قطعه پنبه ای را به آب لیمو آغشته کنید و ساعت به ساعت به مجاری حلق بمالید، و اگر به این شستوشوی حنجره و حلق از این دوا هم کمک بگیرید در مدت کمی آنژین شما بکلی خوب می شود. بیست گرم سیر را خوب بسایید تا خوب نرم شود و سپس آن را درسی گرم آبلیمو مخلوط کنید و صد و پنجاه گرم آب مقطر و سی گرم صمغ را که در داروخانه دارند به آن اضافه کنید و هر دو ساعت یک قاشق سوپخوری از آن را میل کنید.

 

 

معالجهٔ زخم و خراشهای سطحی پوست از خواص لیموترش

خواص لیموترش

به جای آب اکسیژنه برای شستوشوی زخم و خراشهای سطحی پوست می توانید آب یک لیمو را بگیرید و دو برابر آن آب به آن بیفزایید و با آن زخمها و خراشهای سطحی پوست را بشویید.

 

 

درمان اختلالات هاضمه از مهمترین خواص لیموترش

خواص لیموترش

در تمام مواردی که اختلال هاضمه دست می دهد از قبیل دل به هم خوردگی و نفخ شکم معالجه با لیمو تجویز شده است. در این مورد باید به ترتیب زیر عمل کنید: دو لیمو را با پوست و هسته برشی برش کنید. و آن را در یک لیتر آب داغ یک یا دو ساعت خیس کنید بعد آن را بفشارید و آب فشرده آن را با قند یا شکر شیرین کنید و هر روز یک لیوان بنوشید. در مواردی که دچار اختلالات هاضمه شده اید بیش از یک لیوان از این شربت را ننوشید، زیرا دارای مقدار زیادی مواد ترشی است. در مورد ترشی معده باید یک لیمو را برش برش کرده و در دو لیتر آب جوش یک تا دو ساعت بخیسانید بعد آن را صاف کنید و با شکر شیرین سازید و هر روز یک لیوان از آن را میل کنید.

اگر از سوء هضم رنج می برید آب یک لیمو را بگیرید و سر بکشید و بعد یک لیوان آب معدنی ویشی بنوشید اگر آب معدنی ویشی در دسترس ندارید یک گرد جوش شیرین را در یک لیوان آب معمولی حل کرده و بنوشید.

 

 

معالجهٔ تب و گریپ از خواص لیموترش

خواص لیموترش

لیمو را با پوست برش برش کنید و در یک لیتر آب جوش دو ساعت بخیسانید و بعد آن را صاف کرده و با شکر شیرین کنید و هر روز یک لیوان از آن را بنوشید. نوشیدن شربت لیموی داغ به مقدار سه لیوان در هر روز شما را آرام کرده و تب را قطع و مقاوت بدن شما را افزایش خواهد داد. ویتامین ب  در لیمو زیاد است در موارد عوارض گریپ تجویز شده است.

همچنین شما میتوانید یک فنجان قهوه غلیظ را که یک برش لیمو در آن انداخته اید میل کنید. قهوهٔ لیمو برای مبارزه با خستگی و گریپ چارهٔ خوبی است.

 

 

درمان خونریزی لثه ها از مهمترین خواص لیموترش

خواص لیموترش

یک قطعه پنبه را در لیوانی که محتوای آب نصف لیموست فرو کنید و هر روز دو بار صبح و شب لثه های خود را به آن بمالید و با انگشتان دست خودتان ماساژ دهید، ولی مواظب باشید آبلیمو به دندانهای شما نرسد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا