آرایش و زیباییماسک ها

15 ماسک صورت برای از بین بردن جوش و لک های صورت

ماسک صورت برای جوش

15 ماسک صورت برای جوش و لک های صورت – معرفی و آموزش ساخت بهترین ماسک برای جوش صورت – ماسک خانگی و طبیعی جهت از بین بردن جوش و جای جوش، ماسک عسل، ماسک خیار و …

خیلی از ماها وقتی به سن بلوغ و نوجوانی می رسیم شروع به جوش زدن می کنیم و این موضوع مطمئنا برای همه ناراحت کننده می باشد و جالب تر اینکه برخی جوش ها حتی بعد از اتمام دوران بلوغ نیز ادامه پیدا می کند و آثار غیر جالبی را بر روی پوست باقی گذاشته که باعث ناراحتی و دغدغه هر جوان و نوجوانی خواهد بود در ادامه سایت مدل 24 سعی کرده است 15 نوع از بهترین های ماسک صورت برای جوش را جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار بدهد.

ماسک صورت برای جوش

ماسک برای جوش صورت

اکثر ماسک هایی که در ادامه برای شما معرفی می گردد براحتی با موادی که در اکثر منازل موجود می باشد قابل تهیه کردن می باشد, با ما همراه باشید.

ماسک نمک دریایی

ماسک با نمک دریایی
ماسک برای جوش صورت

ماسک نمک دریایی یکی از ماسک های تسکین دهنده پوست و برطرف کننده جوش های پوست می باشد برای تهیه این ماسک کافی است که نمک دریایی و در صورتی که در دسترس نباشد نمک معمولی را در آب حل نموده و صورت خود را با آن شستشو دهید.

ماسک عسل

ماسک صورت با عسل

برای اینکه اثردهی این ماسک افزایش یابد کافی است که قبل از استفاده از این ماسک صورت را با آب گرم شستشو داده تا منافذ پوستتان باز گردد و عسل را بر روی پوستتان بمالید و صبر کنید این ماسک به مدت نیم ساعت (30 دقیق) بر روی پوستتان باقی بماند و سپس پوست صورت را با آب گرم شستشو داده و بعد از پاک شدن ماسک عسل کافی است پوست را با آب سرد شسته تا منافذ پوست بسته شوند.

ماسک آرد جو دوسر یا اوت میل

ماسک با آرد جو دوسر یا اوت میل

جو دوسر منبعی سرشار از انرژی, مواد مغذی و پروتئین بوده باعث ازبین بردن کسترول های بد و خطرناک خون می گردد, افرادی که از جوش صورت رنج می برند کافی است کمی اوت میل را به آب مخلوط نموده و سپس این خمیر و محلول بدست آمده را بر روی صورت مالیده و به مدت ده دقیقه الی ربع ساعت تحمل کرده تا این ماسک بر روی پوست خشک شده و سپس پوستتان را شسته و خشک نمایید.

ماسک زردچوبه

ماسک صورت با زردچوبه

برای تهیه این ماسک که نشانی از جوانی می باشدکافی است به عطاری سری بزنید  مواد موردنیاز جهت تهیه نمودن این ماسک عبارتند از: مقداری روغن حیوانی و در صورت عدم دسترسی به آن می توانید از روغن بادام نیز استفاده نمایید, پودر صندل سفید و زردچوبه دو قاشق پای خوری و ارد نخود به مقدار نیم پیمانه را با همدیگر مخلوط نموده و کمی آب به آن اضافه نمایید تا این ماسک به صورت خمیر مانند در آید و سپس این خمیر را بر روی صورت مالیده و صبر کنید تا پنج الی ده دقیقه بر روی پوستتان باقی بماند و بعد با فشار این ماسک را از پوست خود جدا نموده و با آب بشویید.

ماسک جوش شیرین و آب

جوش شیرین
ماسک برای جوش صورت

این ماسک در صورت سازگاریبا پوست شما می توانید روشی بسیار موثر و راحت برای از بین بردن جوش ها باشد, برای تهیه نمودن این ماسک کافی است که کمی جوش شیرین را با آب مخلوط نموده وو بعد از تمیز کردن پوست صورت این ماسک را بر روی صورت مالیده و تمام صورت را با این ماسک پوشش دهید و صبر کنید مدتی این ماسک بر روی پوست باقی بماند و سپس پوستتان را شستشو دهید, در صورتی که حس کردید این ماسک با پوست شما سازگار است تا زمان بهبودی کامل جوش ها این ماسک را چند بار در هفته تکرار کنید.

ماسک خیار

ماسک صورت با خیار

برای تهیه نمودن این ماسک کافی است یک عدد خیار در اندازه کوچک را 1 پیمانه جو دوسر مخلوط کرده و با هم بکوبید تا به صورت خمیری مانند در بیاید, سپس 1 قاشق از این خمیر به دست آمده را با 1 قاشق چای خوری ماست مخلوط کرده و بر روی پوست صورتتان مالیده و به مدت نیم ساعت بگذارید بر روی صورتتان باقی بماند سپس پوستتان را بشویید.

ماسک سیر

ماسک سیر
ماسک صورت برای جوش

کافی است یک حبه سیر را له کرده یا آن را به دو قسمت تقسیم نمایید و سپس سیر را به قسمت جوش ها بمالید و بعد صورتتان را با آب ولرم شسته و خشک نمایید, بهتر است برای آنکه سریعتر جواب بگیرید در طول روز چندین بار بر روی جوش ها سیر بمالید.

ماسک نارون, بنزوئین و خاک رس

ماسک نارون, بنزوئین و خاک رس

ماسک مورد نظر برای درمان جوش های سر سیاه پوست مناسب می باشد برای تهیه نمودن این ماسک کافی است مقدار نارون کوهی مقطر را با 1 قاشق غذاخوری بنزوئین به همراه نصف فنجان خاک رس را با هم مخلوط نموده و خوب هم زده تا مخلوطی یکنواخت تولید شود و سپش ن را بر روی جوش های سر سیاه به مدت نیم ساعت تا چهل دقیقه قرار دهید تا خشک گردد و سپس حوله ای کوچک را با آب گرم خیس نموده و بر روی وست قرار داده و سپس بعد از صاف شدن ماسک با حرکات دورانی ماسک را با حوله از پوستتان تمیز کنید و سپس صورتتان را با آب گرم شستشو دهید.

ماسک ریحان

ماسک ریحان
ماسک برای جوش صورت

برای آماده کردن ماسک ریحان کافی است که دو یا سه قاشق چای خوری ریحان خشک و پودر شده را با یک لیوان آب جوش داده و بگذارید به مدت ده الی بیست دقیقه جوش بخورند و بعد از خنک شدن محلول به استفاده از پنبه توپی این محلول را بر روی پوستتان و قسمت های جوش زده بمالید.

ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو

ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو
طرز تهیه ماسک برای جوش

برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید بهتر است شب از این ماسک استفاده نموده و صبح بعد از بیدار شدن از خواب پوست خود را با آب گرم شستشو دهید, برای آماده کردن این ماسک کافی است سفیده تخم مرغ را با آب نصف لیموی طبیعی مخلوط نموده و سپس بر روی پوستتان بمالید, ماسک مورد نظر ماسکی مفید برای انواع پوست ها می باشد.

ماسک زرده تخم مرغ

ماسک زرده تخم مرغ
ماسک صورت برای جوش

ماسک زرده تخم مرغ تسکینی برای زخم ها می باشد, زرده تخم مرغ سرشار از ویتامین A می باشد, برای تهیه نمودن این ماسک کافی است زرده را از سفیده تخم مرغ جدا نموده و زرده را خوب هم زده و بر روی پوست بمالید و بگذارید به مدت بیست دقیقه بر روی پوست بماند و سپس پوست صورتتان را بشویید.

ماسک مخمر ماست

ماسک مخمر
ماسک برای از بین بردن جوش ها صورت

ماسک مخمر برای پوست هایی که سرشار چربی بوده و استعداد بالایی در جوش زدن دارند مناسب می باشد, برای آماده کردن این ماسک کافی است کمی ماست را با 1 قاشق چای خوری مخمر مخلوط کرده تا به صورت رقیق در بیاید و سپس بر روی جوش ها و چربی ها پست قرار دهید و بگذارید یم ربع تا بیست دقیقه بر روی پوست باقی بماند و سپس صورتتان را با آب گرم شسته و برای اینکه منافذتان بسته شود سپس با آب سرد بشویید.

ماسک لیمو ترش و جوش شیرین

ماسک لیمو ترش
ماسک برای جوش صورت

ابتدا پوست صورت را کاملا تمیز نموده و سپس کمی جوش شیرین را با تیمو ترش مخلوط کرده و بر روی پوست قرار دهید و بگذارید این مواد به مدت ده دقیقه بر روی پوست باقی بماند و سپس صورتتان را بشویید, این ماسک علاوه بر اینکه جوش را درمان می کند برای از بین بردن جای جوش نیز مناسب می باشد.

ماسک گوجه فرنگی

ماسک گوجه فرنگی
ماسک برای از بین بردن جوش صورت

برای تهیه این ماسک کافی است یک عدد گوجه فرنکی را به صورت پوره در آورده برا این کار می توانید از مخلوط کن استفاده نمایید و سپس پوره گوجه فرنگی را به مدت 45 دقیقه بر روی پوست گذاشته و سپس پوست را با آب گرم شستشو دهید.

ماسک سفیده تخم مرغ

ماسک سفیده تخم مرغ
ماسک برای جوش صورت

ماسک سفیده تخم مرغ برای افرادی که به تخم مرغ حساسیت دارند توصیه نمی گردد, برای تهیه نمودن این ماسک کافی است که سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کرده و تا حدی هم بزنید که کف کرده و سپس به مدت بیست دقیقه بر روی پوست صورت قرار داده و سپس با آب گرم پوستتان را شستشو دهید.

 

جهت از بین بردن لک صورت به شما توصیه می کنیم مطلب 10 ماسک برای لک صورت را مطالعه کنید

جهت مشاهده مطلب بر روی ماسک برای لک صورت کلیک کنید.

 

منبع : سایت مدل 24

‫4.7/5 ‏‫(3 نظر)‬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا