سلامت

داروخانه سبز برای لنگیدن متناوب

وقتی رسوب پلاک های کلسترول, رگ های خونی قلب را باریک کند، درد قفسه سینه در هنگام فعالیت جسمانی خود را نشان م یدهد. وقتی همین پلاک ها در سرخرگ های پاها رسوب کنند، نتیجه آن لنگیدن متناوب است که باعث بروز درد پا به هنگام فعالیت می شود. درد بعد از مدتی راه رفتن شروع شده و با استراحت پایان می گیرد. ما در این مطلب از روش های سنتی و گیاهی در مان لنگیدن متناوب با شما عزیزان بیشتر صحبت می کنیم.

لنگیدن متناوب

لنگیدن متناوبلنگیدن متناوب شایع ترین علامت بیماری رگ های محیطی است. درد ناشی از کمبود اکسیژن ماهیچه های پا در اثر کاهش جریان خون در سرخرگ های کوچک آن است. حمله قلبی، سکته مغزی، درد قفسه سینه، و نارسایی احتقانی قلب از مشهورترین بیماریهای قلبی عروقی هستند. کمتر درباره لنگیدن متناوب صحبتی می شود، ولی این علت بیشتر با دردها و بی حرکتی در سالمندان است. هر ساله ۷۵۰,۰۰۰نفر به لنگیدن متناوب مبتلا می شوند.

درمان لنگیدن متناوب با گیاهان

لنگیدن متناوبهمراهان عزیز مدل24: اگر دچار لنگیدن متناوب هستید، باید حتما تحت مراقبت پزشک متخصص قرار بگیرید و داروهای تجویزی او را مصرف کنید. من میدانم بسیاری از مردم دلشان می خواهد دارو نخورند و با مصرف جایگزین های گیاهی احساس بهتری دارند. ولی باید این روش را با اجازه پزشک خود در پیش گیرند، و در هر حال، مصرف داروها را قطع نکنند. در اینجا گیاهان مفید برای این عارضه معرفی می شوند.

 

 سیر موثر در درمان لنگیدن متناوب

لنگیدن متناوبدر یک مطالعه ۱۲ هفته ای، روزانه ۸۰۰ میلی گرم سیر به تعداد زیادی افراد مبتلا به این عارضه داده شد. به طور میانگین، از هفته پنجم مصرف سیر، راه رفتن همه آنها بهتر شد. میزان کلسترول و فشار خون آنها هم کاهش یافت. سیر گیاهی فوق العاده در درمان علائم قلبی-عروقی است. برای جلوگیری و درمان لنگیدن متناوب، روزی لااقل یک حبه سیر خام بخورید. می توانید سیر را با سالاد همراه کنید یا گرد آن روی ماکارونی بپاشید.

 

تاثیر ژینکو (جینکو) در درمان لنگیدن متناوب

لنگیدن متناوبژینکو داروی گیاهی انتخابی برای درمان لنگیدن متناوب است. ژینکو جریان خون در پاها افزایش می دهد، همان طور که رگهای خونی قلب و مغز را هم گشاد می کند. گزارش های تحقیقی نشان می دهند که مصرف دو بار در روز ۴۰ میلی گرم عصاره ژینکو بهتر از برخی داروها درد این عارضه را تسکین داد. افراد مبتلا به این بیماری متوجه شده اند که با مصرف عصاره ژینکو ۷۵ تا ۱۱۰ درصد بیشتر راه می روند. از طرف دیگر، کسانی که دارو مصرف کرده بودند فقط ۶۵ درصد بهبود را گزارش کردند.

ژینکو در مقایسه با داروها ارزان تر نیز هست. و عوارض جانبی، مثل ناراحتی های گه گاه شکم، سردرد، و سرگیجه، کمتری هم دارد. اگر میخواهید ژینکو مصرف کنید، باید عصاره آن را بخوریدنه خود برگ ها را. ترکیب فعال گیاه در برگها بسیار کم است و از طریق مصرف برگ ها به اندازه کافی به بدن نمی رسد. ولی عصاره استاندارد ژینکو 50.1 است، یعنی از ۵۰ کیلوگرم برگ ژینکو، ۱ کیلوگرم عصاره به دست می آید. می توانید عصاره استاندار را از فروشگاه های گیاهان دارویی و مواد بهداشتی تهیه کنید.

 

زنجبیل و زالزالک مفید در درمان لنگیدن متناوب

لنگیدن متناوبدر چندین مطالعه مختلف، مؤثر بودن زنجبیل تقریبا به اندازه آسپیرین و در جلوگیری از تشکیل لخته های خونی منجر به حمله قلبی نشان داده شده است. همین لخته ها در پاها هم می توانند درد لنگیدن متناوب ایجاد کنند. من اگر دچار این گرفتاری شوم، حتما زنجبیل زیاد می خورم.

زالزالک: در مطالعات مختلف، نشان داده شد که جریان خون و میزان راه رفتن بدون درد در افراد مبتلا به لنگیدن متناوب بعد از تزریق عصاره زالزالک بهبود یافت. البته من فکر نمی کنم تزریق شخصی آن کار درستی باشد.. طبیعت درمانگرها مصرف سه بار در روز ۱۲۰ تا ۲۴۰ میلیگرم عصاره استاندارد زالزالک را که حاوی ۱/۵ درصد ویتکسین-۴ رامنو زید یا ۱۰ درصد اولیگومریک پروسیانیدن است تجویز می کنند. زالزالک یک داروی قلبی قوی است. اگر می خواهید این روش درمانی را در پیش بگیرید، اول با پزشک مشورت کنید.

تاثیر خرفه در لنگیدن متناوب

لنگیدن متناوب

چربی های اشباع شده علت اصلی بیماریه ای قلبی-عروقی، از جمله لنگیدن متناوب، است. روغن های مفیدی که به نام اسیدهای چرب امگا- ۳ معروفند از بروز بیماریهای قلبی جلوگیری می کنند، و گیاه خرفه بهترین منبع آن است. ځرفه پر از مواد ضداکسایش نیز هست، که بنیان های آزاد، یا مولکول های بسیار فعال اکسیژن آسیب رساننده سلولها، را خنثی می کنند. خرفه گیاه خوشمزه ای هم هست. من برگهای آن را بخارپز کرده و مانند اسفناج می خورم یا به صورت خام به سالاد و سوپ اضافه می کنم.

منبع: https://model24.ir

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا